Američani Čeferinu na njim lasten način dokazali, da je nogometni finančni fair play mrtev
Ob koncu prestopnega roka v največjih evropskih nogometnih ligah se spet dviguje prah, tokrat predvsem zaradi vrtoglavih zneskov, ki so jih za okrepitve namenili predvsem v angleški Premier ligi. Za predstavo, samo en klub - londonski Chelsea, je za nakupe igralcev porabil več denarja kot vsi klubi v španski in francoski ligi skupaj.
Kako je takšno zapravljanje vendar mogoče, ko pa imamo, vsaj na papirju, vzpostavljen finančni fair play, se sprašujejo mnogi ljubitelji nogometa. A iznajdljivi bogati lastniki angleških klubov z zanimivimi obvodi na bejzbolski način izigravajo finančni fair play in na nek način igrajo "super ligo", za katero je predsednik UEFA Aleksander Čeferin zagotavljal, da je ne bo.
Za igralce skorajda milijardo in pol več izdatkov kot v pred desetletjem
Da se predvsem v angleški ligi za igralce zapravlja enormno več kot se je v preteklosti, kaže analiza portala Transfermarkt. To so podatki za tekočo sezono 2022/2023, za prvih deset najbolj zapravljivih klubov v evropskih ligah. Torej skupno za kar 2,274 milijarde evrov. ... Mnogo oči je sedaj uprtih v predsednika UEFA Aleksandra Čeferina, ki obljublja reformo finančnega fair playa. A o tej UEFA govori že od lanskega poletja, odkar sta minila že dva prestopna roka, do glavnega, poletnega, pa je le še nekaj mesecev. Že to, da se je Chelsea tako poigral s celotnim nogometnim svetom in da nogometni veljaki s Čeferinom na čelu vse skupaj lahko le nemočno opazujejo, je slaba popotnica za finančni fair play 3.0, ki ga napoveduje Čeferin ... Članek je na voljo digitalnim naročnikom in bralcem tednika Domovina. Digitalno naročnino lahko sklenete spodaj ...Za ogled se:
Želite prebrati ta članek?
Enkratni nakup članka:
1,49 €
Prijavi se
Ste že naročnik?
Naroči se
Naročnina že od:
16,25 €
na mesec
Vsebina je dostopna našim zvestim naročnikom.
Oglejte si naše naročniške pakete.
Imate težave z dostopom do zaklenjenih vsebin?
Kadarkoli nam lahko pišete na [email protected]. Na telefonski
številki 068 / 191 191 pa smo dosegljivi vsak delovnik od 9h do 15h.
Zadnje objave
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Do izbranega zdravnika le še štiri dni v tednu?
25. 6. 2026 ob 9:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.