Jugofilija in rusofilija razdelili levico
"... Zato se je takoj zatem pojavila nova deklaracija, ki je stvari postavila nazaj na svoje mesto. V evropske okvire. Podpisali pa je niso samo razumniki iz desno-sredinskih miselnih krogov, marveč svetovnonazorsko nadvse pisana skupina. To je zelo pomemben signal, saj so se levi razumniki doslej le redko pojavili v skupini s konservativnimi, posebej pa se niso opredeljevali, če je bilo treba oponirati Milanu Kučanu. Tako pa so isto pismo podpisali Aleš Maver, Matej Avbelj, Žiga Turk, Miro Cerar, Gregor Golobič in Pavel Gantar."
Komentar Tina Mamića je ekskluzivno na voljo naročnikom in kupcem revije Domovina ter digitalnim naročnikom na Domovina.je. Če to še niste, lahko postanete spodaj, trenutno po precej nižji poletni ceni za digitalni dostop …
Vsem obiskovalcem pa je na Domovini na voljo Vroča tema, v kateri sta različni stališči do tega, kako naj Slovenija ravna v zvezi z vojno v Ukrajini, objavljeni v dveh pismih, zastopala dr. Bogomil Ferfila in dr. Aleš Maver. Oglejte si na tej povezavi: bit.ly/vroca-tema4
Za ogled se:
Želite prebrati ta članek?
Enkratni nakup članka:
1,49 €
Prijavi se
Ste že naročnik?
Naroči se
Naročnina že od:
16,25 €
na mesec
Vsebina je dostopna našim zvestim naročnikom.
Oglejte si naše naročniške pakete.
Imate težave z dostopom do zaklenjenih vsebin?
Kadarkoli nam lahko pišete na [email protected]. Na telefonski
številki 068 / 191 191 pa smo dosegljivi vsak delovnik od 9h do 15h.
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Kraševka
ZELO DOBER PRISPEVEK, KI POKAŽE, KAKO SE "MALI LJUDJE" LAHKO OPIJANIJO, celo od ZMAGE.
V Ljubljani je res velik problem ODVISNOST - velikokrat od drog (zato so bili Balkanski bojevniki oproščeni zapora in odkorakali na prostost), največkrat pa od VLADANJA.
Levica, ki je po dolgem času bila v opoziciji, je padla v DELIRIJ in pod vodstvom Jenula ter s podporo KULA, je 2 leti razgrajala po Ljubljani, kljub KOVID-karanteni.
Sedaj pa, ko so spet na oblasti so se res opijanili z zmago, kar je demonstrirala v parlamentu, sama predsednica DZ - Urška.
Golobu pa se še vedno "smeji".
Tako, kot po mestnih središčih, ko otroci nastavljajo roko z zrnjem iz katerih golobi jedo, sedaj naši novinarji iz POP Tv in RTV, pomujajo prijazno roko Golobu, z prijaznimi vprašanji, o problemih pa - NIČ.
Tudi sinoči je bilo to pri Slaku, kot pri Bergantu, ko je Golob (mogoče je sam Golob dal vprašanja novinarjem, ker so bila enaka RTV, kot POP) lahko govoril same hvalospeve o sebi in njegovi vladi. O skritih računih v Romuniji, pa ni bilo nobenega vprašanja.
Od daleč se vidi, kako se novinarji (mogoče je to ukaz "od zgoraj") Golobu dobrikajo. Z JJ, pa so delali prav obratno. O uspehih ga niso spraševali, le napake so predstavljali in ga prekinjali, ko je hotel kaj razložiti.
Vidimo, da pijanosti in ODVISNOSTI je v Sloveniji PREVEČ, medtem pa nam še kako manjka TREZNOST !
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.