Razvajenost je rak, streljanje pa le posledica
Slovenija in Evropa se soočata s problemom, na katerega strokovnjaki opozarjajo že desetletja. Zdaj je pozno, mestoma tudi prepozno. Veliko škode je namreč nepopravljive. To je slaba novica.
Uvodnik je na voljo digitalnim naročnikom in bralcem tednika Domovina. Digitalno naročnino lahko sklenete spodaj.
Za ogled se:
Želite prebrati ta članek?
Enkratni nakup članka:
1,49 €
Prijavi se
Ste že naročnik?
Naroči se
Naročnina že od:
16,25 €
na mesec
Vsebina je dostopna našim zvestim naročnikom.
Oglejte si naše naročniške pakete.
Imate težave z dostopom do zaklenjenih vsebin?
Kadarkoli nam lahko pišete na [email protected]. Na telefonski
številki 068 / 191 191 pa smo dosegljivi vsak delovnik od 9h do 15h.
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Mitja
Ena hujših stvari v življenju: Ko mami in oči ter dva dedka in dve babici tekajo ob sinčku edinčku in mu izpred nog umikajo vsak kamen spodtike. In rezultat je opisan v gornjem članku.
Rešitev ki jo ponuja že sama narava: večje (bolje: veliko) število otrok v družini, kjer se otroci navadijo živeti v skupnosti, deliti, se zravsati in pobotati.
Ukrep države: ekstremno povečati ugodnosti za velike družine.
Dolgoročen rezultat: novi davkoplačevalci, delavci in (bolj) vzgojeni državljani.
Kraševka
Moram reči, da je v tem prispevku zelo dober pogled na vzgojo.
O vzgoji današnja vlada pojma nima!
Kako bo ta VLADA reševala nasilje s POLICIJO, oziroma oboroženimi varnostniki na šoli?
Vladajoči s tem nasilje samo podžigajo.
Če otrokom ne bi, na UKAZ VLADE, v šoli razlagali, o strelskem pohodu v Beogradu. otoci o tem ne bi vedeli skoraj NIČ.
Ker pa so to v šolah razlagali, so mogoče celo koga pahnili v razmišljanje o orožju.
Res imajo ODGOVORNOST za vzgojo OTROK le (čeprav LGBT brez dovoljenja staršev pohujšuje otroke celo na šolah) starši.
Zelo pomembno pa je tudi KDO nam VLADA!
Kajti vlada mora dajati vzgled.
Današnjo vlado pa sestavljajo po večini USTAJNIKI in razgrajači, ki so s tem AGRESIVNIM (so celo napadali policijo) početjem, tudi prevzeli OBLAST.
Ali je čudno, da potem otroci vzamejo nasilje za vrednoto?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.