Košarkarji Dallasa z zmago proti OKC Thunder v konferenčni finale

Uredništvo

vir: youtube
POSLUŠAJ ČLANEK

Košarkarji Dallas Mavericks so v konferenčnem finalu. Po napeti tekmi v Dallasu so Oklahoma City Thunder premagali s 117:116 in se z izidom 4:2 uvrstili v finale zahodne konference.

Pri gostih je znova blestel Gilgeous-Alexander, ki je dosegel 36 točk, 22 jih je dodal Jalen Williams. Večino tekme je sicer vodil OKC Thunder, in sicer več kot 42 od 48 minut tekme. Tekmeca sta se v zadnji četrtini izmenjevala v vodstvu, dva prosta meta manj kot tri sekunde pred koncem tekme je izkoristil P. J. Washington, tretjega pa namerno zgrešil, kar je bilo na koncu dovolj, da je Dallas zmagal za eno točko.

S kom se bodo košarkarji Dallasa pomerili za preboj v veliki finale, bo znano v noči na ponedeljek, ko se bosta na odločilni sedmi tekmi pomerila Denver Nuggets in Minnesota Timberwolves.