Claudius Siedl, FAZ: Slavoj Žižek ni znorel, ampak je bil desetletja nor
»Slavoj Žižek ni znorel, nasprotno: to je tisto grozno. Slavoj Žižek je bil desetletja nor. Danes lahko vidite, da je bil to njegov najboljši čas,« komentar, ki se nanaša na Žižkov nastop na frankfurtskem sejmu za Franffurter Allgemeine Zeitung začenja komentator Claudius Siedl.
V nadaljevanju med drugim zapiše, da Žižek svojo svetovno slavo in pozornost dolguje dejstvu, da »veliko bolj obvlada igro kot resnost«, saj je navadno pustil, da so se pojavi politike, popularne kulture in psihoanalize tako močno zaleteli drug v drugega, da ko je končal, od soglasja in konvencije ni ostalo nič. A kot opozarja, to ni metoda, s katero bi lahko dobili nove vpoglede v teror, ki ga izvaja Hamas.
Avtor zagovarja trditev, da se Žižek ob govoru o razmerah na Bližnjem vzhodu diskvalificira, saj pogrne prav pri resnosti, se norčuje iz sionizma in namiguje, da sta Hamas in Izrael moralno izenačena.
Celoten komentar lahko preberete na Franffurter Allgemeine Zeitungu.
5 komentarjev
korosec.france
Videl sem ga trikrat. Prvič, zadnjič in nikoli več. na avijonu za CPH. je ležal sezut čet tri sedeže. Kar naprej je klical stjuardeso in ji naročal to in ono. Gospodovalno. Leže. S pouštrom pod lasnomastno betico.Takrat nisem vedu nič o tem tipu. Tudi zdaj ne dosti, samo to pomnim, da je imel nakak duel z Peterssonom pred veliko občinstva v Kanadi.
Končno so se ga lotili tapravi. Da ga stresejo iz gat.Pa de vidmo kaj bo ostalo od mahanja okoli sebe, gestkuliranja in pačenja. Boga ni, torej lahko beseduje kar če.
To, da je zdaj izenačil žrtev in zločinca je zelo skrajno huda in je slovenski partijskomedijski izum.Itaq, dolga partizanska OF tradicija samoobrambe v zelo mili izvedbi.
Partizansko reči bobu bob je kot Kučanova lažgoška resnica narejena iz toliko delov kolikor jih potrebuje Milan Gorički za dosego mastnega Cilja. Bob je po partizansko tudi grah, fižol ali bučke, ni važno sam da je.
Zizek ali Žižek , brez veze.
Niti malo , takih, ni niti sram. Po Freudu, tako se bere, so taki neumni človečki.
Kok'r če, dokler je kaj poslušalcev.
Kričati bedarije sred Džermeni pa pač ne gre skozi. Časi so se zgostili.Zizek pa po starem in spiralno zgoščuje. Vsebina se je začela siriti.
Ljubljana
V Slo je ta zizek vedno filozof..
Se nihce ni rekel samo zizek, vedno tudi da je.filozof.
Pravi filozofi bi morali resno protestirati !
Takih filozofov je veliko.med klosarji.
.
Andrej Muren
Lepo, da so tudi v tujini ugotovili, da je Žižek krepko prismuknjen.
Peter Klepec
Dandanasnji je biti prismuknjen zazeleno, ker potem vsi to gledajo in se na koncu celo izplaca.
tohuvabohu
Žižek je bil kot mlad filozof v nemilosti partije, zato ni dobil službe in je bil primoran pisati recenzije kriminalnih romanov na ovitkih. To je bilo tudi edino, kar je vrednega naredil v življenju.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.