300 vaščanov Poljan nad Škofjo Loko po desetletjih spet položenih v dostojen grob

Uredništvo

Vir: Pixabay
V Poljanah na Škofjo loko je danes potekal pogreb okoli 300 okostij, ki so jih leta 2008 našli med arheološkim izkopavanjem stare cerkve, ki so jo med Drugo svetovno vojno minirali, leta 1954 pa dokončno porušili komunisti, z njo pa uničili tudi grobove vaščanov.

“Ponovni pokop vaših prednikov, ki so jih skozi stoletja pokopavali okrog cerkva v Poljanah, je znamenje, da je v vas življenje,” je povedal ljubljanski nadškof Stanislav Zore, ki je vodil slovesni pogreb. To dejanje predanosti, je še dodal, je zagotovilo, da predniki vaščanov ne bi bili izključeni iz skupnosti.

Obredu v vaški cerkvi je sledil sprevod na pokopališče, ki jo je vodil domači župnik Jože Plut. Tam so bila okostja ponovno položena v blagoslovljeno zemljo, kjer se bo njihov spomin ohranjal.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki