Andrej Grah Whatmough novemu Svetu RTV: Če bo šlo tako naprej, bo na ekranih kmalu tema
Oglasil se je generalni direktor RTV Slovenija Andrej Grah Whatmough. Novemu svetu RTV, ki je z delom začel ta teden, je sporočil, naj prenehajo z lovom na čarovnice in se namesto s preteklostjo začne ukvarjati s prihodnostjo. Trenutno se namreč ukvarjajo z vsem drugim kot s ključnimi problemi javne RTV.
Pri tem izpostavlja pomen stabilnosti za zaposlene, namesto ustvarjanja črnih poimenskih seznamov, ki so namenjeni revanšizmu. Prav tako RTV Slovenija potrebuje produkcijsko-programski in finančni načrt. V kolikor sedanji upravi ne zaupajo, naj ga skupaj z uredniki začnejo pripravljati čim prej. Prav tako si želi razprave o financiranju RTV Slovenija in uprave, ki bo imela polni mandat za vodenje javne RTV Slovenija.
Če Svet RTVS, sestavljen v skladu z vladno novelo zakona o RTV, ne bo naslovil teh problemov, potem se utegne zgoditi, da bo namesto programa na TV ekranih kmalu tema, še opozarja Grah Whatmough.
https://twitter.com/GrahWhatmough/status/1666476099604291584
Pri tem izpostavlja pomen stabilnosti za zaposlene, namesto ustvarjanja črnih poimenskih seznamov, ki so namenjeni revanšizmu. Prav tako RTV Slovenija potrebuje produkcijsko-programski in finančni načrt. V kolikor sedanji upravi ne zaupajo, naj ga skupaj z uredniki začnejo pripravljati čim prej. Prav tako si želi razprave o financiranju RTV Slovenija in uprave, ki bo imela polni mandat za vodenje javne RTV Slovenija.
Če Svet RTVS, sestavljen v skladu z vladno novelo zakona o RTV, ne bo naslovil teh problemov, potem se utegne zgoditi, da bo namesto programa na TV ekranih kmalu tema, še opozarja Grah Whatmough.
https://twitter.com/GrahWhatmough/status/1666476099604291584
Povezani članki
Zadnje objave
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
trebor
Marsikaj ni ve mogoče razlagati, niti zagovarjati. Mnogi so iz COVID razmer izšli povsem spremenjeni in si ne morejo pomagati - poleg preminulih, imamo cel kup psiho-socialno motenih ljudi..takega vedenja v javnem življenju nikoli ni bilo, niti v najhujših časih, razen takrat, kadar je javno življenje zastalo zaradi izrednih razmer. Dokler se ne razvije neka nova generacija ljudi z nekimi sprejemljivimi tradicionalnimi vrednotami, lahko še desetletja samo stopicamo na mestu.
Andrej Muren
Bolje da je na RTV tema, kot da bi morali gledati in poslušati komunistično propagando.
lovec
Lepo napisano da bi te bog uslišal. Človek ne more verjet da je to res mogoče.
Uccle05
Kaj se bo še moralo zgoditi v naši deželi,da bodo ljudje začeli razmišljati in razumeti, kam nas je pripeljala združba pokvarjencev ,ki jim ni sveta ne družina ,ne človek, ne življenje.Vodijo nas psihopati vseh sort in še zdaj ne verjamem,da so volitve bile poštene.
Markec
Še en jasen primer, kako spraviti oblake nad RTV. V Svetu RTV so se znašli povečini ljudje, ki sploh ne vedo, kaj je njihovo poslanstvo. Uničiti, kar funkcionira. Kaj pa potem? To bodo vprašali po počitnicah. Do takrat pa, "kot tele v nova vrata".
Seveda jim želim uspešno delo, vendar ne znajo, ker, pomembno je bilo zamenjati! QUO VADIS, RTV?
Ljubljana
Cimprej naj RTV unicijo ! Cisto ta pravi so na kupu, tako kot v vladi.
Johan
Ne bluzari! Samo v analizo ubogega Kmetič in njegovega ustenja se poglobi, pa ti bo vse jasno. V novi sestavi Sveta RTV ni modela, ki bi mu lahko konkuriral. Samo še Jerovšek je primerljiv. Janšistično (u)slugarski, pa še butast za povrh...
Johan
Dragim ljubljanski model. RTV je bila res pred sesutjem, pri zapravljenosti svoje kredibilnosti. Saj veš, kdo in kateri propagandisti so jo spravili na raven Nore 24 TV!? Celotno dogajanje v zvezi z RTV-jem ponazarja koliko škode lahko povzročijo zagrizeni, čeprav jih je "jebeno malo". More je konec in že danes, ne šele jutri, je nov dan...
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.