Anketa Mediane prvič razodela prednost SDS pred GS, najbolj priljubljen Anže Logar
Po novi raziskavi Mediane, ki jo je izvedla za 24ur, se je prvič zgodila sprememba na samem vrhu lestvice. Slovenska demokratska stranka je za las po priljubljenosti prehitela Gibanje svoboda in jo z 21,8 % vodi pred njenimi 21%. Razlog za premik je velik padec GS, ki je imela prejšnji mesec 25,6 % podpore. SDS se je podpora povečala z 20,6 %. Da Roberta Goloba lahko zaskrbi kaže tudi podpora njegovi vladi, ki je od lani padla za petino na trenutnih 43,1 %. To je manj kot procent tistih, ki ji izrecno nasprotujejo. Ta znaša 46,7 %.
Nedaleč od parlamentarnega praga, a trdno nad njim, se za tretje mesto borijo SD (6,7%), NSi (6,3%) in Levica (6,1%).Najbolj priljubljen politik je Anže Logar, ki mu sledita Nataša Pirc Musar in Tanja Fajon. Predsednik vlade Robert Golob je na petem mestu, predsednica parlamenta Urška Klakočar Zupančič pa na osmem. Še neomenjeni predsedniki parlamentarnih strank so Matej Tonin (NSi) na desetem mestu, Luka Mesec (Levica) na štirinajstem in Janez Janša (SDS) na osemnajstem.
Nedaleč od parlamentarnega praga, a trdno nad njim, se za tretje mesto borijo SD (6,7%), NSi (6,3%) in Levica (6,1%).Najbolj priljubljen politik je Anže Logar, ki mu sledita Nataša Pirc Musar in Tanja Fajon. Predsednik vlade Robert Golob je na petem mestu, predsednica parlamenta Urška Klakočar Zupančič pa na osmem. Še neomenjeni predsedniki parlamentarnih strank so Matej Tonin (NSi) na desetem mestu, Luka Mesec (Levica) na štirinajstem in Janez Janša (SDS) na osemnajstem.
Povezani članki
Zadnje objave
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
MEFISTO
Če ne bi SDS vodila pred Svobodo, poročilo o anketi Mediane ne bi pristalo med manj pomembnimi novicami.
Nelogično je, da po anketi Janševa SDS vodi, da je Janša pristal na predpredzadnjem mestu in da so ga prehiteli celo taki kalibri kot so Urška Klakočar Zupančič, Luka Mesec in Matej Tonin.
Odkril vam bom skrivnost, zakaj se Janša vedno plasira na rep lestvice.
Bil sem trikrat anketiran. Ko so sledila vprašanja o priljubljenosti politikov, je anketar vsakokrat dokaj hitro našteval imena kakih dvajset politikov in do vsakega se je bilo treba sproti opredeliti. Med temi imeni nikoli ni bilo Janeza Janše. Na koncu je anketar vprašal, ali podpiram še kakega politika in vsakokrat sem anketarja spomnil na Janeza Janšo in zanj tudi glasoval. Glasovanje je vsakokrat poptekalo tako hitro, da je večina ni mogla slediti, kdo je bil in koga ni bilo med naštevanimi.
Tudi tako se ustvarja "javno mnenje"!
Madison
Vse kaže, da je Janja omagala - s padanjem rejtinga očitno prepušča golobiste nemili usodi vseh preteklih instant "strank novih obrazov".
Se je globoka država morda naveličala gledat Robija in Tino, kako vztrajno driblata ves trud umetnega ustvarjanja "javnega mnenja"?
Potem ko se je Janja leto in dan silno trudila prek "javnomnenjskih anket" dvigat oziroma vsaj nekako vzdrževat rejtinge Robiju, golobistični stranki in golobistični vladi, ti pride na državno proslavo ena Tina ter pred očmi vesoljne Slovenije ponosno pokaže svoje sočno levo bedro, maje svoje zizike, obenem pa drži pokonci vidno utrujenega Robija!
Ena Tina je porušila ves levičarski trud, da bi Robija prikazali kot golobističnega alfa samca!
Ma Robi ni gospodar niti v svojih hlačah niti v svojem (podnajemniškem?) stanovanju.
Kako naj nemočen človek vodi državno politiko?!?
"Cherchez la femme" - 'poiščite žensko', pravijo Francozi, ko iščejo vzrok za nastale težave.
V Robijevem primeru ženske sploh ni treba iskati - se kar sama nastavlja pred kamerami...
Ubogi Robi...
MEFISTO
Robi ne glede na njegovo zaljubljenost, ki je posledica druge pubertete, ni material za predsednika vlade. Metresa Tina ni kriva, če mu funkcija ne gre od rok. Res pa je, da je ganljivo gledati, kako ga v resnih letih premetava ljubezen in da je zaradi ljubezni, kot je sam dejal, načel že svoje (naše) prihranke. Konkurentka Tine, Urška, nosi na krilu daljši ter višji razporek in po spominu nima nič slabših nog. Vredni so drug drugega!
Madison
"Robi ne glede na... ni material za predsednika vlade." *********** Mefisto, tisti, ki na zadnjih volitvah nismo glasovali za Robija in njegovo "svobodo", itak že ves čas vemo, da ne glede na karkoli, Robi ni sposoben politik, temveč je zgolj nadut nastopač, ki ga je globoka država, ob pomoči svojih medijskih izpostav, nastavila butalskim naivnežem kot "samo-da-ni-Janša" volilno izbiro. Malo več kot leto dni po tistem, ko je 400.000 volivcev ustoličilo Robija na oblast, ima globoka država velik problem. Namreč, Holopčk je uspel dokazati lastno nesposobnost vodenja državne politike celo številnim najbolj naivnim butalcem, ki so ga izvolili. Morda so vsi skupaj, globoka država, golobisti in golobistična volilna baza, zares vredni drug drugega. Toda preostali slovenski državljani, ki nismo glasovali za instant golobistično stranko in si nismo želeli njene vlade, nismo ne zaslužni ne vredni, da živimo v vsestranskem razsulu, ki ga je v relativno kratkem obdobju vladanja povzročila in ga še vedno povzroča golobistična oblast v skupni državi. Zato moramo vselej jasno povedati, da je golobistični "sončni kralj" gol in bos ter nevreden položaja, ki ga zaseda. ...ma je gou in buos uselih, tudi če jma puhno šoldou za si kupavat uobleke, čeveljse an rolekse za sebe an suoju konkubinu an jma zadosti šoldou anka za bivat u hotelih de lušo na Šičilji, če če... A kljub temu... Robi še zmeraj ni povedal, katerim humanitarnim organizacijam je doniral svojo milijonsko nagrado... če jo sploh je?? - kajti menda mu je konkubina Tina nabila življenjske stroške v takšne višave, da mora, revež, sedaj oba preživljati iz svojih prihrankov. Tako je sam izjavil.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.