Anže Logar o tem, pod kakšnimi pogoji bi prevzel vodenje SDS

Uredništvo

Foto: Boštjan Podlogar, STA
Dr. Anže Logar je v intervjuju za Delo razkril, da bo prvi dogodek, ki ga bo organizirala njegova novoorganizirana platforma sodelovanja, konec septembra na temo gospodarstva. Znova je pojasnil, da je platformo ustanovil, ker mu omogoča večjo širino kot delovanje v SDS, od koder pa se še ne poslavlja. Prav tako trenutno ne razmišlja niti o tem, da bi ustanovil svojo stranko, niti o evropskih volitvah.

Bo pa njegovo društvo, ki šteje že 500 članov, v prihodnje začelo odpirati tudi lokalne izpostave. Pripravljen je prevzeti tudi vodenje stranke SDS, v kolikor bi za to obstajalo širše soglasje, ki je po njegovem mnenju prava pot za dolgoročno prihodnost stranke. Morebiten njegov prevzem stranke SDS pa je seveda odvisen tudi od odločitve aktualnega predsednika Janeza Janše, je še povedal Logar.

Trenutno dogajanje je opisal z besedami: "Ko se odpirajo ena vrata in zapirajo druga, je nekaj časa prepih."
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki