Avstrija bo še enkrat podaljšala nadzor na meji s Slovenijo in Madžarsko, saj "schengenski nadzor ne deluje"
Avstrijski notranji minister Gerhard Karner je napovedal, da bo Avstrija podaljšala mejni nadzor nad svojimi mejami s Slovenijo in Madžarsko še za nadaljnjih šest mesecev.
Po njegovih besedah je podaljšanje ukinitve schengenskih pravil nujno za boj proti nezakonitim migracijam. V zadnjem času se sicer število nezakonitih migracij zmanjšuje, kar pa je Karner pripisal posledici avstrijskega nadzora svojih meja. Ta po njegovih besedah ostaja nujen za varnost avstrijskih državljanov, dokler ne bo ustrezno deloval nadzor na zunanjih schengenskih mejah.
Omenil je še, da se je okrepil migracijski pritisk na Italijo in da Slovenija beleži "300-odstoten porast" nezakonitih migracij. "Zato je nujno, da se Avstrija pravočasno odzove in se pripravi," je povedal. "Ker se moramo in se bomo pod vsakršnimi pogoji izognili situaciji, s kakršno smo se soočili v zadnjih letih." Avstrija bo po njegovih besedah tako ohranila nadzor in povečala pritisk na "tihotapsko mafijo".
Po njegovih besedah je podaljšanje ukinitve schengenskih pravil nujno za boj proti nezakonitim migracijam. V zadnjem času se sicer število nezakonitih migracij zmanjšuje, kar pa je Karner pripisal posledici avstrijskega nadzora svojih meja. Ta po njegovih besedah ostaja nujen za varnost avstrijskih državljanov, dokler ne bo ustrezno deloval nadzor na zunanjih schengenskih mejah.
Omenil je še, da se je okrepil migracijski pritisk na Italijo in da Slovenija beleži "300-odstoten porast" nezakonitih migracij. "Zato je nujno, da se Avstrija pravočasno odzove in se pripravi," je povedal. "Ker se moramo in se bomo pod vsakršnimi pogoji izognili situaciji, s kakršno smo se soočili v zadnjih letih." Avstrija bo po njegovih besedah tako ohranila nadzor in povečala pritisk na "tihotapsko mafijo".
Povezani članki
Zadnje objave
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Sonatine
Ključni problem ni "nedelujoči" Schengen, ključnibproblem je, da so slovenska vlada in nevladniki uradni spodbujevalci nezakonitih migracij, politike pa oblikovane tako, da nezakonite migrante on njihove tihotapce, če jih sploh še potrebujejo, ko so pred vrati Slovenije, uradno in preverljivo podpirajo ter zakonsko ščitijo. Nobena država ne more nič, če Slovenika de facto in fe iure te ljudi z odprtimi rokami vabi v Slovenijo, je pa to problem za države od Slovenije naprej proti centralni Evropi, kajti ti nezakoniti migranti nočejo ostati v Sloveniji, saj so socialne podpore v Italiji, Nemčiji itd. zanje višji. V bistvu gre pri nezakonitih migracijah za migracije za socialne podpore. Ključ je v izrecnem političnem pritisku na Slovenijo, kajti samo tu je tudi problem. Zakaj jih pa Hrvati ali Madžari ne bi spustili skozi, če pa naši celo v Bosno hodijo in jih vabijo v Slovenijo? V takšnih razmerah je Schengen misija nemogoče. Odkar je perjad na oblasti, ki nezakonite migracije obravnava kot "naravne ekonomske tokove", ilegalne migrante za socialke pa kot pozitivne elemente, ki se jim celo slovenskega jezika ni treba učiti, "temveč se moramo Slovenci prilagajati njim", so v enem samem letu nezakoniti prestopi meje dosegli tam nekje okrog 300-procentno povišanje, cca. 80 % teh ljudi pa se ne vrača v države ozvora. Zskaj neki ne? I, ker jih naši hočejo tukaj. In ker se hkrati borijo proti "zlobnim kapitalistom", če pol ali večino teh prišlekov naprtijo kapitalističnim Italiji, Avstriji, Švici. Ideološki obrazec kar tolče ven....
Se pravi: nezakonito prečkam mejo, se ugnezdim v z socialnimi pomočmi najradodarnejšo državo, in tako do konca svojih dni brez dela do veliko jela. Logika zadaj pa je nekoč bila, da naj bi ti ljudje delali in vplačevali za pokojnine, da domorodskim vladam ne bi bilompotrebno jemati kredite za izplačevanje že aktualnih, tekočih, "in situ" penzij, tako, namesto čakanja na naravni priradtek z rojstvi, ki pa ga ni in ni. Namedt vplačnikov v penzijon sisten pa imamo sedaj dodatno zażrte v sistem javnih financ, pri čemer samo trošijo, ampak res samo trošijo, prispevajo pa čisti nič, celo davkov ne plačujejo. Skratka, sama potrošnja. Ti ilegalni migranti pa že dolgo, dolgo niso več begunci, da bi jim nudili varno zatočišče. Čisti paraziti so, če smo povsem odkriti.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.