Avstrija bo še enkrat podaljšala nadzor na meji s Slovenijo in Madžarsko, saj "schengenski nadzor ne deluje"

Uredništvo

Mejno poslopje v Gornji Radgoni Vir: Wikipedia
Avstrijski notranji minister Gerhard Karner je napovedal, da bo Avstrija podaljšala mejni nadzor nad svojimi mejami s Slovenijo in Madžarsko še za nadaljnjih šest mesecev.

Po njegovih besedah je podaljšanje ukinitve schengenskih pravil nujno za boj proti nezakonitim migracijam. V zadnjem času se sicer število nezakonitih migracij zmanjšuje, kar pa je Karner pripisal posledici avstrijskega nadzora svojih meja. Ta po njegovih besedah ostaja nujen za varnost avstrijskih državljanov, dokler ne bo ustrezno deloval nadzor na zunanjih schengenskih mejah.

Omenil je še, da se je okrepil migracijski pritisk na Italijo in da Slovenija beleži "300-odstoten porast" nezakonitih migracij. "Zato je nujno, da se Avstrija pravočasno odzove in se pripravi," je povedal. "Ker se moramo in se bomo pod vsakršnimi pogoji izognili situaciji, s kakršno smo se soočili v zadnjih letih." Avstrija bo po njegovih besedah tako ohranila nadzor in povečala pritisk na "tihotapsko mafijo".
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki