Avstrijski notranji minister še naprej zagovarja nadzor na meji s Slovenijo

Uredništvo

Vir: Pixabay


Avstrijski notranji minister Gerhard Karner je v intervjuju za Kurier dejal, da tihotapske poti vse pogosteje potekajo tudi prek Slovenije in Hrvaške. Avstrija bo zato nadaljevala z nadzorom na meji s Slovenijo.

Nadzor je bil sicer uveden leta 2015, v času begunske krize, od takrat pa ga Dunaj podaljšuje na vsake pol leta.

Glede avstrijskega veta na širitev schengenskega območja na Romunijo in Bolgarijo je Karner dejal, da se ni nič odločilnega spremenilo, zato vztraja, da je nadzor na mejah potreben.

Slovenski premier Robert Golob je v torek na Dunaja ponovil stališče Slovenije, da je podaljševanje nadzora na meji s Slovenijo neupravičeno in neučinkovito: "Si kdo predstavlja, da bi Slovenija pred turistično sezono vpeljala schengenski nadzor pri vrnitvi avstrijskih turistov iz Hrvaške v Slovenijo? To pove vse o smiselnosti nadzora."

Preberite tudi: Slovenija ima 300-odstotni porast nezakonitih migracij in Avstrija podaljšuje nadzor nad notranjimi mejami.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki