Bešič Loredan ob odhodu iz politike: po vsem tem si ne predstavljam, kako bi tvorno sodeloval kot poslanec Gibanja Svoboda.

Uredništvo

Foto: gov.si
Nekdanji minister za zdravje Danijel Bešič Loredan je državno volilno komisijo obvestil, da ne bo prevzel mandata nadomestnega poslanca. Zaradi tega se opravičuje ljudem, ki so ga volili.

V pismu komisiji, ki ga je posredoval tudi STA, je med drugim zapisal, da se umika iz politike in da mu niso poznani objektivni razlogi, zakaj ga je premier Robert Golob pozval k odstopu.

»S tem, ko mi je predsednik vlade 7. julija po petminutnem razgovoru ponudil v podpis odstopno izjavo, katere sam nisem napisal, a sem jo podpisal, sem potreboval nekaj časa, da sem v celoti razmislil o vsem dogajanju. Hkrati sem si moral urediti zaposlitev in socialno varnost. Verjamem, da lahko to razumete,« je zapisal v pismu.

»Za ministra me je predlagal predsednik vlade na podlagi skupnega programa za reformo zdravstva. Nikoli nismo z ekipo na ministrstvu delovali v nasprotju s programom ali brez soglasja predsednika vlade,« je poudaril.

»V tem trenutku se iz politike umikam v celoti. Sam si ne predstavljam, niti ne želim si, da bi po vseh dogodkih tvorno sodeloval kot nadomestni poslanec stranke Gibanje Svoboda. Sem zdravnik, specialist ortopedske kirurgije in želim nadaljevati svoje poslanstvo v miru in v dobrobit ljudi ter njihovega zdravja,« je dodal.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00