Bo Kordiš s svojim "levim krilom" po sobotnem kongresu Levico popeljal iz koalicije?
Poslanec Levice Miha Kordiš se v soboto na kongresu stranke v Celju podaja v boj za mesto koordinatorja (strankin naziv za predsednika) Levice. Že pred dnevi se je poročalo o Kordiševi ustanovitvi levega krila te sicer najbolj socialistične vidne stranke pri nas. Kordiš je mnenja, da je stranka, ki v trenutni vladajoči koaliciji sicer redno izsiljuje svoje ideje, ki jih drugi dve stranki formalno ne nujno podpirata, preveč pomaknjena v sredino pod vodstvom Luke Mesca, ki bo na kongresu branil svoj položaj.
Tako Kordiš kot "sredinska" stran stranke sicer govorita o kompromisu med stranema, a za vodilno mesto se napoveduje oster spopad. Zaradi Meščeve drže, ki je ne glede na nekatere radikalno leve poteze koalicije pragmatična, si Kordiš pod svojim vodstvom želi stranko pomakniti bolj v levo. Pri tem se postavlja vprašanje Levice v koaliciji, ki bi lahko pod Kordišem nekompromisno zapustila koalicijo in ošibila vlado.
Gibanje svoboda in Socialni demokrati glasov Levice v parlamentu sicer ne potrebujejo, a ob nekaterih ostalih trenjih, med katerimi je nekaj pozornosti poželo nasprotovanje med vodjo poslanske skupine SD Janijem Prednikom in njihovo predsednico Tanjo Fajon, bodo imeli delegati na sobotnem celjskem kongresu v rokah pomembne odločitve za prihodnost trenutne vlade.
Tako Kordiš kot "sredinska" stran stranke sicer govorita o kompromisu med stranema, a za vodilno mesto se napoveduje oster spopad. Zaradi Meščeve drže, ki je ne glede na nekatere radikalno leve poteze koalicije pragmatična, si Kordiš pod svojim vodstvom želi stranko pomakniti bolj v levo. Pri tem se postavlja vprašanje Levice v koaliciji, ki bi lahko pod Kordišem nekompromisno zapustila koalicijo in ošibila vlado.
Gibanje svoboda in Socialni demokrati glasov Levice v parlamentu sicer ne potrebujejo, a ob nekaterih ostalih trenjih, med katerimi je nekaj pozornosti poželo nasprotovanje med vodjo poslanske skupine SD Janijem Prednikom in njihovo predsednico Tanjo Fajon, bodo imeli delegati na sobotnem celjskem kongresu v rokah pomembne odločitve za prihodnost trenutne vlade.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Andrej Muren
Pa bo prostor za NSI v golobji koaliciji, če se bo iz nje "umaknila" Levica. Program vlade bo seveda ostal levičarski.
Sonatine
Levica nima razloga siliti ven, dokler ima vlada podporo skoraj 50 % Srboljubov, idiotov in brezhrbteničarjev z bizantinsko mentaliteto in katastrofalno spranimi možgani, kolikor jih teh 50 % sploh ima. Sploh pa sem jezna na upokojence, vključno s tistimi, ki lazijo v cerkev, ker nam s podporo tej udbokomunistični gnojnici uničujejo sedanjost in prihodnost. Levica bo šla ven, ko bodo rejtingi vladi drastično padli in ko bo ocenila, da je bolje, če volitve štarta v opoziciji, kot pa kot vladna stranka. Vse dotlej bodo vladali, saj ne vlada Golob, vlada Mesec po volji Kučanovi in Jankovićevi, zato pa se je z goljufijo 5 pred zdajci Levico spravljajo čez parlamentarni prag. Da bi vladala. Golob je zgolj bogato plačan puppet in zabavljač. Če in ko bo šla ven Levica, bo pa NSi vskočila, valda, saj to je njihov namen. Škoda besed za to stranko, jaz jim ne verjamem niti besede več in mi je žal, da sem stranki v preteklosti namenjala svoj glas na predsedniških in lokalnih volitvah, ta stranka nima dobrih namenov, in vsekakor NI krščanska. Je pa dobro, da so pokazali svoj pravi obraz, pa saj vemo, kako so komunisti radi infiltrirali svoje na desnico, da bi slednjo nato najedali od znotraj, nič koliko primerov smo imeli, sploh pa v okviru SDS, ki je bila že večkrat prisiljena čistiti svoje vrste od skritih udbo-komunističnih agentov in podgan, nazadnje z Šarčevo-Golobovim čudežnim dečkom iz Maribora. In za čisto vse se je izkazalo, da so res bili agenti, ki so spodkopavali od znotraj. NSi je podobna zgodba, me prav zanima, kako in če bodo preživeli do novih volitev, ki bodo, kot kaže, čez ene 20 let, saj bodo prej v NSi pomagali spremeniti volilni in predsedniški sistem ter ustavo, tako da bo slovenskemu Putlerju zagotovljeno vladanje v nedogled....
korosec.france
Udbokučanizem je ime za slovensko tranzicijo nazaj v SRS
-------------------------------------------------------------------------------------
Evropa zdaj je rodila LDS.
LDS je rodil Nove obraze.
Novi obrazi so izrodili Levico.
Levica bo zdaj izrodila KPS.
------------------------------------------------------------------
To pa je Kučanova intimno heteroseksualna opcija starega rdečega fukača.
Tako diktaturno natančno obvladuje tranzicijsko turbo kapitalistično socialno naravnano družbo s primesmi farškega komunizma in žlahtnosti ter sreče samoupravljalskih sanj
nevladno vladnih organizacij, ki so za psa čuvaja.
Sonatine
Vera mi prepoveduje, da bi zlobnemu pokvarjencu in njegovim še bolj pokvarjenim in zlobnim izrodkom želela kaj slabega, mu ne, a prosim Boga, da Butale sreča pamet in da se poslovimo od te golazni za veke vekov, amen.
Sonatine
V Levici ni "zmerne" ali "redinske" strani/politike. Celotna Levica je Kordiš. Večinski del Svobodnjakov je Kordiš. Večinski del SD je Kordiš. Zato si nikar ne ustvarjamo iluzij.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.