Bo Slovenija "okrepila položaj političnega Zahoda v Varnostnem svetu"?
Belorusija za izgubljen boj za nestalni sedež Varnostnega sveta ZN krivi "manipulacije volilnega procesa". V odzivu so med drugim zapisali, da je bil glavni cilj slovenske kandidature preprečiti izvolitev Belorusije in "okrepiti položaj političnega Zahoda v Varnostnem svetu".
Uradna tiskovna agencija Belta je v novici na spletni strani zapisala, da je bil izid glasovanja v veliki meri predvidljiv, “saj vsi vedo, da ima Slovenija, članica EU in Nata, jasno podporo Washingtona in Bruslja”.
Dodali so, da je bil glavni cilj slovenske kandidature preprečiti izvolitev Belorusije in “okrepiti položaj političnega Zahoda v Varnostnem svetu”.
Slovenija, kot piše Belta, do 9. decembra 2021 sploh ni nameravala kandidirati, temveč je leta 2017 načrtovala, da se bo za nestalni sedež potegovala šele za leti 2042–2043.
“Belorusija, na drugi strani, je kandidaturo vložila že leta 2007 ter je konsistentno in temeljito pojasnjevala svoje cilje in prioritete. (…) Vendar zaradi ciničnih političnih manipulacij postopkov v ZN s strani zahodnih držav ni bila izvoljena za nestalno članico Varnostnega sveta ZN,” je še zapisala beloruska agencija.
Uradna tiskovna agencija Belta je v novici na spletni strani zapisala, da je bil izid glasovanja v veliki meri predvidljiv, “saj vsi vedo, da ima Slovenija, članica EU in Nata, jasno podporo Washingtona in Bruslja”.
Dodali so, da je bil glavni cilj slovenske kandidature preprečiti izvolitev Belorusije in “okrepiti položaj političnega Zahoda v Varnostnem svetu”.
Slovenija, kot piše Belta, do 9. decembra 2021 sploh ni nameravala kandidirati, temveč je leta 2017 načrtovala, da se bo za nestalni sedež potegovala šele za leti 2042–2043.
“Belorusija, na drugi strani, je kandidaturo vložila že leta 2007 ter je konsistentno in temeljito pojasnjevala svoje cilje in prioritete. (…) Vendar zaradi ciničnih političnih manipulacij postopkov v ZN s strani zahodnih držav ni bila izvoljena za nestalno članico Varnostnega sveta ZN,” je še zapisala beloruska agencija.
Povezani članki
Zadnje objave
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Andrej Muren
Zahod si s takšno Slovenijo, kakršna je pod Golobovo vlado, ne bo mogel dosti pomagati. V glavnem bo na ruski strani in podpirala še razne avtokratske vladavine širom po svetu. Škoda, ker bi bilo članstvo v VS OZN lepa priložnost za promocijo države, kakršne še dolgo ne bo imela. Takrat, ko jo bo spet dobila, pa bo v glavnem morala popravljati slab vtis, ki si ga je že in si ga bo še pridobila pod vladavino levakov.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.