Bolnišnica Izola bo sprejemala tudi hrvaške državljane

Uredništvo

Foto: Pixabay
Hrvaška in Slovenija podpisujeta sporazum, ki bo s tem, ko bodo življenjsko ogroženi pacienti prepeljani v najbližjo bolnišnico, reševal življenja.

“S sporazumom se vzpostavlja čezmejno sodelovanje pri zagotavljanju nujne medicinske pomoči in bolnišničnega zdravljenja med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško, da bi zagotovili boljši dostop do nujne medicinske pomoči in bolnišničnega zdravljenja za osebe, ki na obmejnem območju potrebujejo nujno medicinsko pomoč in zagotovitve kontinuitete medicinske pomoči tem osebam,” so za N1 pojasnili na ministrstvu za zdravje.

Hrvaška bo lahko v SB Izola napotila le prebivalce in turiste s področja hrvaške Istre, kar pomeni iz mesta Umag, Novigrad, Buje, občine Brtonigla, Grožnjan in Oprtalj. Tam živi okoli 320.000 prebivalcev, v času turistične sezone pa se število ljudi še podvoji.

Bolnišnica Izola je namreč v primerjavi s Puljsko bolnišnico prebivalcem omenjenih občin občutno bližje, prav čas pa je v primerih življenjske ogroženosti ključen za preživetje bolnika. Tako bodo v Izoli obravnavali bolnike s srčnim infarktom, možgansko kapjo ali politravmo.

Bolnike bodo v Izolo pripeljali z reševalnim vozilom, Hrvaška bo stroške prevoza pokrila za svoje zavarovance, za slovenske bo stroške prevoza plačal Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, “za tuje bodo stroške obračunali na podlagi listin”. Enako bo veljalo tudi za stroške zdravljenja.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00