Boscarol kupil nakupovalno središče v Mariboru: "Mesto ima pomembne razvojne potenciale"

Podjetje Iva Boscarola je v sredo kupilo nakupovalno središče Mercator hipermarket Tabor II v Mariboru. Nedavno so kupili tudi 1100 kvadratnih metrov poslovnih prostorov v središču največjega štajerskega mesta.
"V podjetju Boscarol nadaljujemo z investiranjem v različne projekte in dejavnosti, med katerimi imajo pomembno vlogo tudi nepremičnine. Glede na to, da smo lansko jesen že začeli z intenzivnimi vlaganji na območju Ljubljane, smo tokrat prepoznali priložnosti v Mariboru, ki nas je pozitivno navdušil, saj je mesto čedalje lepše urejeno in ima po naših ocenah pomembne razvojne potenciale," so zapisali v sporočilu za javnost.
Kot so pojasnili, spada nakupovalno središče Tabor II v Mariboru med tri največja nakupovalna središča v Sloveniji in med pet največjih Mercatorjevih hipermarketov. O načrtih pa med drugim pravijo: "V podjetju Boscarol bomo kot novi lastnik nadaljevali dolgoročno pogodbo najema celotnega centra, ki jo je s prejšnjim lastnikom sklenil Mercator. Iskreno se veselimo dolgoročnega uspešnega sodelovanja z vsemi deležniki."
Povezani članki
Zadnje objave
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
planinka
Bravo IVO !!! Poleg tega , da je Maribor lepo mesto ima še eno prednost, NIMA JANKOVIČA !!!
Za Slovenijo bi bilo najboljše, če bi CELO KUPIL Boscarol in začel po svoje GOSPODARITI !!!
Andrej Muren
Kdo Boscarolu jamči, da mu ne bo Luka Mesec lepega dne nacionaliziral tega nakupovalnega središča?
korosec.france
Bravo, krasno, samo naprej, g.Boscarol.
Čeprav sem malo žalosten, ker je z vašo mega letalsko zgodbo konec nekega fantastičnega obdobja, ki je odšlo v svetovno zgodovino takoj ob Rusjanu in ob Joeu Sutterju-Jožetu Suhadolcu, očetu Jumbo jeta B747 !
MEFISTO
Le tako naprej, g. Boscarol,! Če nam česa manjka, pogrešamo še več navadnih, supar in mega marketov ter raznih drugih nakupovalnih središč, ki vsa stojijo na najbolj plodnih kmetijskih površinah.
Sonatine
Mefisto, ta Mercator že stoji, z Boscarolom ali brez.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.