Delodajalci nad Mesca in ministrstvo: Javna obravnava neusklajenega osnutka zakona o delovnih razmerjih nesprejemljiva

Uredništvo

Vir: Luka Mesec Facebook profil
Predstavniki delodajalskih organizacij odločitev ministrstva za delo, da v javno obravnavo pošlje s socialnimi partnerji neusklajen osnutek novele zakona o delovnih razmerjih, razumejo kot povsem nesprejemljivo in neobičajno, hkrati pa pomeni novo kršenje pravil delovanja ESS. Delodajalske organizacije se tako čutijo izigrane.

»Delodajalska stran je bila v teh pogajanjih v izrazito neenakopravnem položaju in izigrana, saj so bila ministrova zagotovila in dogovori o pogajanjih dokončno prekršeni. Zato ostro nasprotujemo takšnemu ravnanju, ki onemogoča socialni dialog, iskanje kompromisov in doseganje čim širšega konsenza o predlaganih zakonodajnih rešitvah,« so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki