Delodajalci zaradi odsotnosti Goloba bojkotirali sejo Ekonomsko-socialnega sveta, ki je bila na koncu odpovedana

Uredništvo

foto: Tamino Petelinšek, STA
foto: Tamino Petelinšek, STA


Danes bi morala potekati seja Ekonomsko-socialnega sveta (ESS), a je bila odpovedana. Do odpovedi je prišlo po sporočilu delodajalcev, da se je zaradi odsotnosti predsednika vlade Roberta Goloba ne bodo udeležili. Brez predstavnikov delodajalcev na seji bi bil ESS nesklepčen.

Predsednika vlade so delodajalci pozvali, da se udeleži prve točke, ki je bila namenjena razpravi o vodenju socialnega dialoga, pa tudi o kršitvah pravil o delovanju ESS. Ogorčeni so, da prihaja do obravnavanja in sprejemanja zakonodajnih predlogov povsem mimo ESS. Temu pritrjujejo tudi sindikati.

"Kabinet predsednika vlade zaradi vnaprej predvidene odsotnosti premierja prihoda na sejo dne 23. junij ni nikoli potrdil, temveč s predsedujočim ESS že usklajuje datum seje, na kateri bi lahko sodeloval tudi predsednik vlade," so med drugim sporočili iz premierjevega kabineta.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki