Deževja še ne bo konec, za vzhodno Slovenijo za v torek razglašen oranžni alarm

Uredništvo

Vir: pixabay.com
Zaradi obilnega deževja naraščajo številne slovenske reke, predvsem v Podravju in Pomurju, pa tudi v porečju reke Krke.

"Na tem območju so že ves dan težave z odvajanjem zastale padavinske vode. Tam črpajo to padavinsko ali meteorno vodo. Tako bo tudi ob teh padavinah med popoldnevom in večerom," je za Radio Slovenija danes povedal hidrolog Janez Polajnar. Po njegovih besedah bo ponedeljek v glavnem brez padavin, tako da bodo reke začele prehodno upadati.

Ni pa deževja s tem še konec. "Novo poslabšanje se obeta v torek in sredo zaradi napovedanih povečanih padavin," je še dodal. Tako je Arso za torek razglasil oranžni alarm zaradi dežja za vzhodno Slovenijo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki