Dijaška organizacija: Ne zatiskajmo si oči, takšna tragedija se lahko zgodi tudi pri nas

Uredništvo

Vir: Pixabay


Na strelska napada v Srbiji, v katerih je umrlo 17 ljudi, so se odzvali tudi pri Dijaški organizaciji Slovenije.

"Točnih razlogov in nagibov za ta zavržna dejanja ta trenutek še ni mogoče navesti, a zagotovo del krivde lahko pripišemo stanju duha v družbi, zanemarjanju duševnih stisk in bolezni mladih, širjenju sovražnega govora in nasilja," so med drugim zapisali v svojem odzivu, ki so ga naslovili na premierja Roberta Goloba, ministra za zdravje Danijela Bešiča Loredana, ministra za vzgojo in izobraževanje Darja Felda in na dva parlamentarna odbora.

Poudarili so, da si ne smemo zatiskati oči, da se lahko podobna tragedija zgodi tudi v Sloveniji. Spomnili so na nedavni pretep celjskih dijakinj in primer izpred dveh let, ko je v Kranju mladostnik načrtoval strelski pohod na šolo, a mu je policija to preprečila. Dijaško organizacijo zanima tudi, ali imajo v primeru pojava suma resne grožnje slovenske oblasti pripravljen varnostni načrt. Povečano varovanje in prisotnost pripadnikov policije v bližini šol pozdravljajo, opozarjajo pa, da tak ukrep dolgoročno ni vzdržen in ne zagotavlja preventive.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki