Urška Klakočar Zupančič predlaga izključitev sodnika Jakliča iz odločanja o noveli zakona o RTV

Uredništvo

Foto: Jernej Prelac
Predsednica Državnega zbora Urška Klakočar Zupančič je predlagala, da se poleg Roka Čeferina iz odločanja o noveli zakona o RTV Slovenija izloči tudi sodnik Klemen Jaklič.

Poleg njega so potekale debate, da bi se iz odločanja morala izločiti tudi sodnica Kogovšek Šalamon, saj je sodelovala v Mirovnem Inštitutu, ki je povezan z Pravno mrežo za varstvo demokracije, organizacijo, ki je spisala novelo zakona. Jaklič bi se po mnenju predsednice državnega zbora moral izločiti iz odločanja zaradi okoliščin, ki vzbujajo dvome o njegovi nepristranskosti.

Jaklič naj bi leta 2005, ko se je sprejemal sedaj še veljavni zakon, tega javno in aktivno podpiral. Predlagan je bil (leta 2006) tudi za člana nadzornega sveta RTV Slovenija. Ali bo izločen tako on kot Kogovšek Šalamonova pa bomo lahko izvedeli v naslednjih.

https://twitter.com/jelka_godec/status/1642860358967721985

O tematiki smo na Domovini že pisali, in sicer v komentarju prof. Andreja Finka.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki