Fides: "Odgovornost bo morala prevzeti celotna vlada, ki zdaj tekmuje v kritikah odstopljenemu ministru"
Po odstopu ministra za zdravje Danijela Bešiča Loredana so se oglasili tudi pri Sindikatu zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides. Kot so zapisali na svoji spletni strani, z zaskrbljenostjo spremljajo stanje v javnem zdravstvenem sistemu in pristop vlade k reševanju nakopičenih težav.
"Odstavljanje ministrov in kaos zdravstvene politike, ki smo mu priča, brez jasnega cilja, niso popotnica iskanja rešitev, za katere bi se morali zavzemati vsi. Namesto merjenja mišic na zdravstveni sceni si državljanke in državljani zaslužijo premišljene in odločne korake reševanja zdravstvenega sistema. Obljub in prekršenih časovnic Vlade RS je bilo dovolj."
Kot pravijo, nam je stresni test zdravstva vzel leto dragocenega časa: "Časa za oklevanje pri reformah preprosto ni več. Občutek imamo, da si politični odločevalci pred resnostjo problemov še vedno zatiskajo oči in se v največji krizi zdravstva ukvarjajo sami s seboj."
V začetku maja jih je presenetila sprememba vladne strategije pogajanj za zdravstveni steber. Minister za zdravje se pogajanj iz njim neznanih razlogov ni več udeleževal, pa tudi ministrice za javno upravo na pogajanjih ni bilo več. "Nakazanih rešitev, v času, ko bi se morali že pripravljati na realizacijo novega plačnega sistema, ni. Odgovornost za to bo morala prevzeti celotna vlada, ki zdaj tekmuje v kritikah odstopljenemu ministru in podpredsedniku Vlade RS," so med drugim še zapisali v svojem odzivu.
"Odstavljanje ministrov in kaos zdravstvene politike, ki smo mu priča, brez jasnega cilja, niso popotnica iskanja rešitev, za katere bi se morali zavzemati vsi. Namesto merjenja mišic na zdravstveni sceni si državljanke in državljani zaslužijo premišljene in odločne korake reševanja zdravstvenega sistema. Obljub in prekršenih časovnic Vlade RS je bilo dovolj."
Kot pravijo, nam je stresni test zdravstva vzel leto dragocenega časa: "Časa za oklevanje pri reformah preprosto ni več. Občutek imamo, da si politični odločevalci pred resnostjo problemov še vedno zatiskajo oči in se v največji krizi zdravstva ukvarjajo sami s seboj."
V začetku maja jih je presenetila sprememba vladne strategije pogajanj za zdravstveni steber. Minister za zdravje se pogajanj iz njim neznanih razlogov ni več udeleževal, pa tudi ministrice za javno upravo na pogajanjih ni bilo več. "Nakazanih rešitev, v času, ko bi se morali že pripravljati na realizacijo novega plačnega sistema, ni. Odgovornost za to bo morala prevzeti celotna vlada, ki zdaj tekmuje v kritikah odstopljenemu ministru in podpredsedniku Vlade RS," so med drugim še zapisali v svojem odzivu.
Povezani članki
Zadnje objave
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Peter Klepec
Zakaj bi pa hodili na sestanke, ce nimajo resitve?
Vera
Ja, očitno se je vladna strategija zdravstva v zadnjem času zeloo spremenila (oz. samo pokazali so svoje prave barve) in gredo nazaj v socialističen sistem zdravstva, torej v njegov krah. Rešitev je za njih v spremembi ideologije in ne v dostopnem in sodobnem zdravstvu za vse prebivalce Slovenije. Človek sam jih prav nič ne zanima, čprav so jih tega polna usta. Natanko tako kot je nekdaj že bilo in iz česar smo izšli poškodovani. Tega sentimenta in nostalgije 'zlorabljenih' je danes povsod ogromno in prežema našo družbo.
Sinovi in vnuki/vnukinje s krvjo zamazanih revolucionarjev želijo povojne umore narediti legitimne na način, da dokončujejo njihovo revolucionarno delo. Tudi skozi zdravstvo. Če bi zmogli etični premislek (npr. Ciril Ribičič, Holob ipd), bi morali revolucijo vsaj za trenutek dojeti kot zločin.Taka, v vseh svojih razsežnostih in na vseh področjih je vlada v celoti. Napredka ne bo, ker to ni njihov cilj. Resnično nas mora skrbeti. Loredana so žrtvovali, ker jim tudi do njega v končni fazi ni nič.
Markec
Odgovornost? Kaj je to? Tega žal niso jemali na nobeni šoli.
Če si dovolj levi, ne potrebuješ imeti tako nepotrebnih skrbi kot je odgovornost in obveznost do državljanov.
Te malenkosti bodo uredile medijske hiše, ki so zato podprte z državnim oz. Golobovim denarjem.
Zakaj sploh prisega Vlade in ministrov, da bodo delali v korist RS in državljanov, če očitno vsem na očeh to ne drži! Mar ni tukaj prostor za tožbo, ker so prelomili prisego oz. krivo prisegli? Pravniki, v akcijo!
Peter Klepec
Sicer pa, resitev je, da naj ljudje zivijo bolj zdravo, pa ne bo treba toliko zdravnikov. Pa naj ze nehajo tako dolgo ziveti.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.