Francijo pretreslo streljanje v "južni prestolnici"

Uredništvo

Foto: Pixabay
V drugem največjem francoskem mestu Marseille na jugu države so bili zgodaj zjutraj v bližini priljubljene diskoteke trije moški napadeni in ubiti v strelskem obračunu, ki odmeva po vsej državi. Žrtve so bile stare okoli 20 let.  Njihovo vozilo, ki je stalo 500 metrov od nočnega kluba Miami, je obstreljeno s kalašnikovkami.

Avtomobil je stal tam, ker sta dva potnika izstopila iz avtomobila, da bi opravila potrebo, ko je prišla ena ali več oseb in na avtomobil sprožila rafal. Moška sta se vrnila k vozilu in ugotovila kritično stanje prijateljev. Odpeljala sta se v bolnišnico, vendar so bili trije ranjenci že mrtvi.

Po streljanju je strelec ali strelci pobegnil z avtomobilom, ki so ga pozneje našli zažganega. To francosko mesto, ki sicer slovi po svoji mediteranski lepoti, je iz leta v leto bolj nevarno, saj se razrašča kriminal, kot je trgovina z drogo. Mnogi predeli, ki jih med drugim zaznamuje tudi velik delež priseljencev, so prenevarni za zunanje obiskovalce, pogosto pa se jim rada ogne tudi policija.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki