Golob na seji: Zakon o RTV v veljavo ni stopil zaradi nedelovanja pravne države

Uredništvo

Foto: Marija Sušnik, dz-rs.si
Poslanec SDS Andrej Hoivik je na današnji seji premierja Roberta Goloba povprašal o stanju na RTV Slovenija in o napovedanem odpoklicu nekaterih programskih svetnikov. “Glavni trn v peti vaše vlade še vedno ostaja javni medij na Kolodvorski ulici. Podreditev RTVS ni uspela tako hitro, kot ste si sami želeli,” je v uvodu povedal Hoivik.

Dejal je tudi, da se je Golobova vlada “ustrelila v koleno” z vladno novelo zakona o zavodih, očital pa ji je tudi hude politične pritiske na ustavno sodišče, "umazano delo" pa sedaj opravlja Janja Sluga, ki "bo v vašem imenu osvobodila RTVS glasov tistih programskih svetnikov, ki jih ne prenesete", je dodal Hoivik.

Predsednik vlade Robert Golob mu je sicer odgovoril, da je bila glavna predvolilna obljuba Gibanja Svobode, da bodo RTVS iztrgali iz rok katerekoli politike. “Ne želim, da je RTVS trobilo katerekoli desne stranke. Enako si ne želim, da bi bilo trobilo Svobode. In tudi ne bo,” je povedal. Zakon pa, po Golobovih besedah v veljavo ni stopil zaradi nedelovanja pravne države, ob tem pa tudi apeliral na ustavno sodišče, da končno sprejme svojo odločitev glede prihodnosti javne radiotelevizije.

Pomembno je, da je RTV upravljan zakonito s strani zakonito imenovanih organov in ne da imamo danes situacijo, v kateri dobesedno vsi sklepi, ki jih je sedanji programski svet sprejemal, padajo na sodiščih, tako sklepi o imenovanju generalnega direktorja kot sklepi o razrešitvi prejšnjih direktorjev. Sodišča so zelo jasna, delovanje je nezakonito,” je še povedal Golob.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki