Golob na seji: Zakon o RTV v veljavo ni stopil zaradi nedelovanja pravne države
Poslanec SDS Andrej Hoivik je na današnji seji premierja Roberta Goloba povprašal o stanju na RTV Slovenija in o napovedanem odpoklicu nekaterih programskih svetnikov. “Glavni trn v peti vaše vlade še vedno ostaja javni medij na Kolodvorski ulici. Podreditev RTVS ni uspela tako hitro, kot ste si sami želeli,” je v uvodu povedal Hoivik.
Dejal je tudi, da se je Golobova vlada “ustrelila v koleno” z vladno novelo zakona o zavodih, očital pa ji je tudi hude politične pritiske na ustavno sodišče, "umazano delo" pa sedaj opravlja Janja Sluga, ki "bo v vašem imenu osvobodila RTVS glasov tistih programskih svetnikov, ki jih ne prenesete", je dodal Hoivik.
Predsednik vlade Robert Golob mu je sicer odgovoril, da je bila glavna predvolilna obljuba Gibanja Svobode, da bodo RTVS iztrgali iz rok katerekoli politike. “Ne želim, da je RTVS trobilo katerekoli desne stranke. Enako si ne želim, da bi bilo trobilo Svobode. In tudi ne bo,” je povedal. Zakon pa, po Golobovih besedah v veljavo ni stopil zaradi nedelovanja pravne države, ob tem pa tudi apeliral na ustavno sodišče, da končno sprejme svojo odločitev glede prihodnosti javne radiotelevizije.
“Pomembno je, da je RTV upravljan zakonito s strani zakonito imenovanih organov in ne da imamo danes situacijo, v kateri dobesedno vsi sklepi, ki jih je sedanji programski svet sprejemal, padajo na sodiščih, tako sklepi o imenovanju generalnega direktorja kot sklepi o razrešitvi prejšnjih direktorjev. Sodišča so zelo jasna, delovanje je nezakonito,” je še povedal Golob.
Dejal je tudi, da se je Golobova vlada “ustrelila v koleno” z vladno novelo zakona o zavodih, očital pa ji je tudi hude politične pritiske na ustavno sodišče, "umazano delo" pa sedaj opravlja Janja Sluga, ki "bo v vašem imenu osvobodila RTVS glasov tistih programskih svetnikov, ki jih ne prenesete", je dodal Hoivik.
Predsednik vlade Robert Golob mu je sicer odgovoril, da je bila glavna predvolilna obljuba Gibanja Svobode, da bodo RTVS iztrgali iz rok katerekoli politike. “Ne želim, da je RTVS trobilo katerekoli desne stranke. Enako si ne želim, da bi bilo trobilo Svobode. In tudi ne bo,” je povedal. Zakon pa, po Golobovih besedah v veljavo ni stopil zaradi nedelovanja pravne države, ob tem pa tudi apeliral na ustavno sodišče, da končno sprejme svojo odločitev glede prihodnosti javne radiotelevizije.
“Pomembno je, da je RTV upravljan zakonito s strani zakonito imenovanih organov in ne da imamo danes situacijo, v kateri dobesedno vsi sklepi, ki jih je sedanji programski svet sprejemal, padajo na sodiščih, tako sklepi o imenovanju generalnega direktorja kot sklepi o razrešitvi prejšnjih direktorjev. Sodišča so zelo jasna, delovanje je nezakonito,” je še povedal Golob.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.