Golob podpira pobudo o spomeniku osamosvojitve

Uredništvo

Predsednik vlade Robert Golob je po današnji slavnostni seji ljubljanskega mestnega sveta ob dnevu Ljubljane dejal, da podpira pobudo nekdanjega predsednika republike Milana Kučana o spomeniku osamosvojitve.

Postavitev spomenika je na današnji novinarski konferenci komentiral tudi predsednik Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve Lojze Peterle. Tudi on se je zavzel za postavitev spomenika osamosvojitve na Trgu republike in spomnil, da nekdanji predsednik republike Milan Kučan s to idejo pred nekaj dnevi ni bil prvi.

Golob je po omenjeni seji dejal še, da bo vlada prevzela pobudo za postavitev spomenika, izvedba pa je stvar stroke.

Več o tem, kaj je glede pobude dejal Lojze Peterle si preberite v prispevku “… res je, da sem gospoda Hribarja šel jaz osebno iskat,” pravi Šeme, veteran vojne za Slovenijo

, kaj smo zapisali o Kučanovi potezi pa v članku Kučan se le odpoveduje revoluciji v prid osamosvojitvi.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki