Golob povedal, kako se namerava vlada lotiti problematike vse večjih zastojev

Uredništvo

vir: Pixabay
V okviru današnjih poslanskih vprašanj predsedniku vlade je premier Golob govoril o reševanju prometne problematike, o kateri smo na Domovini pisali v članku Kako rešiti problematiko zastojev? Več cest ali več železnic?

Med drugim Golob podpira možnost uvedbe predloga SDS, s katerim bi bile cene tedenskih vinjet za osebna vozila, ki bodo uporabljene v nočnem času, nižje. “Žal zaenkrat podatki niso spodbudni in je proces bistveno bolj kompleksen, ker ga je treba še prijaviti v Bruselj in ga ne moremo samostojno sprejemati. Kljub temu pričakujem odgovor na to vprašanje, kakšni bi bili učinki spremembe cenovne politike vinjet, če bi šli v nočno tarifo oziroma različne urne tarife,” je povedal Golob in napovedal, da ga bo vlada, ko ga prejme, posredovala v DZ.

Vlada se naj bi zavzela tudi za vlaganje v železniško infrastrukturo. “V letošnjem letu bomo vložili v infrastrukturo, samo železniško, 380 milijonov in prihodnje leto dodatnih 420 milijonov,” kar pa ne prinaša takojšnjih rezultatov. V načrtu sta tudi širjenje ljubljanskega obroča, kot tudi križišča na Kozarjah.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki