Hitlerjev govor predvajan na avstrijskem vlaku
Potniki na medkrajevnem vlaku v Avstriji so bili v nedeljo presenečeni, ko so na vlaku predvajali posnetek govora Adolfa Hitlerja.
Namesto običajnih obvestil je bilo mogoče slišati tudi množico, ki je prek zvočnikov na vlaku vzklikala "Heil Hitler" in "Sieg Heil".
Operater je povedal, da je bilo v zadnjih dneh več takih incidentov.
David Stoegmueller, poslanec stranke Zelenih, je dejal, da je bil govor voditelja nacistične Nemčije predvajan po zvočnikih, malo preden je vlak prispel na Dunaj.
"Slišali smo dve epizodi," je dejal. "Najprej je bilo 30 sekund Hitlerjevega govora, nato pa sem slišal 'Sieg Heil'."
Gospod Stoegmueller je dejal, da osebje na vlaku ni moglo ustaviti snemanja in ni moglo objaviti lastnih obvestil. "En član posadke je bil res razburjen," je dodal.
V izjavi, poslani BBC, so avstrijske železnice (OEBB) zapisale: "Jasno se distanciramo od vsebine."
"Trenutno lahko domnevamo, da so obvestila posredovali ljudje neposredno na vlaku prek domofonov. Zadevo smo prijavili policiji," so sporočili iz OEBB.
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.