Iz Odese izplula prva ladja z žitom, odkar ne velja več črnomorska pobuda za žito

Uredništvo

Slika je simbolična (Foto: freepik.com)
Iz Odese na jugu Ukrajine je v sredo odplula prva tovorna ladja, ki bo uporabila novo črnomorsko ladijsko pot, kljub grožnjam Rusije, da lahko njena mornarica napade ladje, ki zapuščajo državo. Kijev je prejšnji teden napovedal vzpostavitev pomorskih koridorjev za civilne ladje, potem ko je Rusija odpovedala sporazum, ki omogoča varen prehod po morju za izvoz žita.

"Prvo plovilo se premika po začasnih koridorjih, vzpostavljenih za civilna plovila v črnomorska pristanišča in iz njih," je v izjavi povedal ukrajinski minister za infrastrukturo Oleksandr Kubrakov. "Koridor se bo uporabljal predvsem za evakuacijo ladij, ki so bile v ukrajinskih pristaniščih Čornomorsk in Pivdenny v času obsežne invazije Ruske federacije," je dodal. Ladja pluje pod zastavo Hongkonga.

Konec tedna je Moskva trdila, da je z ruske vojaške ladje izstrelila opozorilne strele na tovorno ladjo, namenjeno v ukrajinsko pristanišče Izmail. Napadi na obeh straneh Črnega morja so se po odstopu Moskve od sporazuma o žitu povečali.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00