Janša na sodišču: Otroka sta me spraševala, ali me bodo ubili. Tomšič: Podobno so vzklikali tudi drugi.

Uredništvo

Foto: wikipedia


Danes se je na ljubljanskem okrajnem sodišču začela obravnava v sojenju zaradi domnevnih groženj nekdanjemu premierju Janezu Janši. Obtoženi Ludvik Tomšič, ki je na shodu februarja 2020 vpil "Ubij Janšo", je izpostavil, da ima zdravstvene težave. Naj spomnimo, da se je shod, usmerjen proti takrat novo nastajajoči vladi, imenoval Brez strahu – proti koaliciji sovraštva.

Na vprašanje, ali je imel pri Janši namen vzbuditi strah, je dejal, da je bil to samo šov za medije, podobno kot on pa so po njegovih besedah vzklikali tudi drugi. "Nimam se kaj zagovarjati. Lahko pa povem, kako je bilo. Prišel sem na proteste. Tam sem videl plakate smrt janšizmu. Jaz sem to prebral smrt Janši," je še povedal.

Janša, ki je danes nastopil kot priča, je dejal, da zanj to ni bil velik šok – bil pa je za njegova otroka, ki sta ga spraševala, ali ga bodo ubili. Dodal je, da so bili pozivi k njegovi smrti pogosto del protestov.

Sodišče je sicer ugodilo, da se zaradi Tomšičevega zdravstvenega stanja imenuje izvedenca psihiatrične stroke.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki