Janša ne bo več kandidiral?
Portal N1 poroča, da naj bi že pred pol leta na seji poslanske skupine SDS njen predsednik Janez Janša napovedal, da na naslednjem kongresu stranke, ki bo leta 2025, ne bo več kandidiral.
Janša naj bi ob tem pozval Anžeta Logarja, naj se odloči, ali bo prevzel stranko. Kot navaja N1, so bili nekateri znotraj stranke šokirani, nekateri zunanji opazovalci pa menijo, da Janša še ne bo tako kmalu prepustil krmila svojemu nasledniku.
Na namige, da naj bi se odrekel predsednikovanju, se je odzval takole:
https://twitter.com/JJansaSDS/status/1671816358781243392?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1671816358781243392%7Ctwgr%5E1ca22cf65f40584fd227ddbbd61e88d5f5efac63%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fn1info.si%2Fnovice%2Fslovenija%2Finformacije-n1-jansa-napovedal-da-na-prihodnjem-kongresu-ne-bo-vec-kandidiral%2F
Janša naj bi ob tem pozval Anžeta Logarja, naj se odloči, ali bo prevzel stranko. Kot navaja N1, so bili nekateri znotraj stranke šokirani, nekateri zunanji opazovalci pa menijo, da Janša še ne bo tako kmalu prepustil krmila svojemu nasledniku.
Na namige, da naj bi se odrekel predsednikovanju, se je odzval takole:
https://twitter.com/JJansaSDS/status/1671816358781243392?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1671816358781243392%7Ctwgr%5E1ca22cf65f40584fd227ddbbd61e88d5f5efac63%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fn1info.si%2Fnovice%2Fslovenija%2Finformacije-n1-jansa-napovedal-da-na-prihodnjem-kongresu-ne-bo-vec-kandidiral%2F
Povezani članki
Zadnje objave
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
MEFISTO
Samo to rečem, bojte se časov po Janši!
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj dober dan - vsem.
Seveda mora vsaka stranka - sama skrbeti za pomlajanje
- tako članov - kot tudi vodilnih.
Jaz nisem član SDS, ker sem mnenja - naj včlanjujejo - zlasti - mlade.
Stojim pa stranki SDS čvrsto ob strani
in ji kot ex ok knjižničar psredujem vse manj znane, a pomembne podatke
iz naše - ne prav lepe slovenske polpreteklosti,
ki bi stranki SDS znali - "priti prav": SDS-jevcem sem
npr. povedal, da
SO STAVBO RADIO SLO 1 - nasproti RTV SL,
Bangladesh je v njej -
- zgradili tik pred 2. vojno - "ZFO"
KATOLIŠKI SLOVENSKI FANTJE, ki so v 1930. letih nadaljevali "Orle"
- kot katoliški "SLOVENSKI DOM"
- iz lastnega denarja, brez prispevka države.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 71 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan:
ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokirarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje: za
razvoj pozitivnih vse- slovenskih domoznanskih društev, muzeji “ORLOV” itd
p.s.
na portalu DEMOKRACIJIA sem zasledil,
da je med poslanci "SVOBODE"
nek meni nepoznani starejši gospod, PO IMENU Miroslav GREGORIČ,
ki zavzema tono taka
stališča glede UKRAJINE in RUSIJE RF
kot nam jih j na tem OK portalu Domovine
dolgo vsiljeval nek -
"RASPUTIN",
KI SE ZDAJ HVALABOGU - NE OGLAŠA VEČ. Poglejte sami
Rokc5
Če bodo Logarja isto napadli kot Janšo, potem bo dokončno jasno, da sploh ne gre za Janšo ampak za uničevanje celotne slovenske desnice. V tem primeru bo desnica morala bistveno spremeniti taktiko. Logar je umirjen, on je max. desno-zmerna-sredina kar lahko desni pol ponudi, če njegove olivne vejice ne bodo sprejeli, bodo morali slo. konservativci popolnoma spremeniti taktiko in cilje.
Se pa bo ob Logarju postavilo vprašanje, ali niso slovenski konservativci na desni pustili preveč prostora in so se zvlekli na sredino??????
Ljubljana
Rokc Zalostno da ne veste da Logarja ze napadajo.. Seveda ga bodo odvisno od svojih interesov. Jansa je zanje nedosegljiv in edini res nepremagljiv branik proti komunisticni invaziji. Jansa je v politiki to kar je bil v cerkvi in med ljudmi skof Vovk. Svetniski skof ! Najvecji politik in najbolj pogumen skof. Oba proti komunizmu, oba voditelja kot se sika !
MEFISTO
Za Slovenijo je najbolje, da Janša ostane na čelu SDS, Anže Logar pa naj ustanovi novo stranko in pobere volivce, ki sami ne vedo, kaj bi radi.
Anže Logar zaenkrat še ne more nadomestiti Janeza Janše.
Pri tem je nepomembno, kaj si o tem misli Nova Slovenija, ki bi, čeprav neznatna kot je, rada urejala stvari v SDS, kar jo vodi iz parlamenta, če ne bo spremenila svoje politike in postala stranka trdnega ter jasnega prepričanja in dejanja.
Ljubljana
G Jansa je najvecji slovenski drzavnik doslej. Vsa cast g Pucniku tudi g Peterletu a nekdo je pac najboljsi.
Lahko mu samo cestitamo da za ta nehvalezen in poneumljen slovenski narod neutrudno in drzavotvorno deluje in gara ze 35 let.
Nihce drug nima toliko volje in nesebicnosti.
Postavil je dalec najboljso stranko in zagotovo mu ni vseeno za naprej.
Odlocil se bo, ko se bo, tako kot bo za Slovenijo, za ljudi, za demokracijo in za stranko najbolj primerno.
Dela mu ne bo zmanjkalo, pa naj bo predsednik stranke ali pa ne.
Mnogi po svetu cenijo njegove izkusnje in razmisljanja.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.