Janša ustavnemu sodišču: "V bistvu ne obstajate več. Lahko izbrišete profil."
Vrstijo se odzivi na odločitev ustavnega sodišča, ki je odpravilo začasno zadržanje vladnega zakona o RTV. Vršilec dolžnosti generalnega direktorja RTV Slovenija Andrej Grah Whatmough je sporočil, da spoštuje odločitev sodišča in bo v skladu z njo v predpisanem roku sklical prvo sejo sveta.
Predsednik SDS-a Janez Janša je na Twitterju zapisal, da bo lahko odslej vsaka vlada s svojim zakonom po svoji podobi osvobodila RTV. "Odslej lahko 4 ustavni sodniki v isti zadevi preglasujejo odločitev, ki jo je prej sprejelo 5 sodnikov. Konkretno, od danes ustavno sodišče ne obstaja več. Spet imamo enotno, svobodno oblast. Diktaturo."
https://twitter.com/JJansaSDS/status/1662108898902278144
Ustavni strokovnjak in nekdanji premier Miro Cerar pa je za STA med drugim dejal: "Zaradi izločitve dveh ustavnih sodnikov ter zaradi izrazito različnih pravnih pogledov je ustavno sodišče v notranji blokadi in še ni sposobno sprejeti vsebinske odločitve o ustavnosti izpodbijanih določb zakona."
To, da dva sodnika pri glasovanju nista sodelovala, po njegovih besedah kaže na izredno zaostrenost notranjih razmer na ustavnem sodišču. "To po mojem mnenju terja tudi resen pogovor znotraj sodišča. Nekdo bi moral prevzeti odgovornost, da se take stvari dogajajo," je še povedal.
Preberite tudi: Svoboda zavzema še RTV: Umik zadržanja novele zakona o RTV.
Predsednik SDS-a Janez Janša je na Twitterju zapisal, da bo lahko odslej vsaka vlada s svojim zakonom po svoji podobi osvobodila RTV. "Odslej lahko 4 ustavni sodniki v isti zadevi preglasujejo odločitev, ki jo je prej sprejelo 5 sodnikov. Konkretno, od danes ustavno sodišče ne obstaja več. Spet imamo enotno, svobodno oblast. Diktaturo."
https://twitter.com/JJansaSDS/status/1662108898902278144
Ustavni strokovnjak in nekdanji premier Miro Cerar pa je za STA med drugim dejal: "Zaradi izločitve dveh ustavnih sodnikov ter zaradi izrazito različnih pravnih pogledov je ustavno sodišče v notranji blokadi in še ni sposobno sprejeti vsebinske odločitve o ustavnosti izpodbijanih določb zakona."
To, da dva sodnika pri glasovanju nista sodelovala, po njegovih besedah kaže na izredno zaostrenost notranjih razmer na ustavnem sodišču. "To po mojem mnenju terja tudi resen pogovor znotraj sodišča. Nekdo bi moral prevzeti odgovornost, da se take stvari dogajajo," je še povedal.
Preberite tudi: Svoboda zavzema še RTV: Umik zadržanja novele zakona o RTV.
Povezani članki
Zadnje objave
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Andrej Muren
To, kar smo dobili sedaj, je spet enotna oblast (ene stranke), ne več delitev oblasti na zakonodajno, izvršno in sodno. Potrebe po ustavnem sodišču ni več. Če bo prišlo do obravnave ustavnih zadev, naj se vso stvar pošlje kar Kučanu v Murgle, da bo povedal, kaj je treba storiti. Bo celotna procedura veliko hitrejša kot je danes, pa še odgovornega bomo poznali.
korosec.france
Diktatura.
Diktatura proletariata.
Diktatura rdečih kriminalcev.
-----------------------------------------------------------------------
Kateri je pravi?
Aparthajd diktatura rdečih kriminalcev Nove OF Milana Kučana, Lažgoše.
Peter Klepec
Jansa, pa kaj se sekirate. Dali so vam v roke fantasticen argument. Uporabite ga tam, kjer deluje. Bruselj, Berlin, Dunaj. Tega se tile majstri najbolj bojijo. Ne lomastite doma, kjer imajo oni skarje in platno.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.