Je Mesca v Hrastniku čakala bomba?

Uredništvo

Vir: Luka Mesec Facebook profil
Izvedba prvega slovenskega festivala delavskega filma Kamerat so zaznamovale grožnje z bombo. Danes, ko se festival začenja v Hrastniku, so organizatorji prejeli že drugo grozeče anonimno sporočilo. Gre za levičarski dogodek, ki bo vključeval tudi pogovore. Na današnji okrogli mizi naj bi sodeloval tudi odhajajoči koordinator stranke Levica, ki mu je policija svetovala, naj se dogodka ne udeleži. Vseeno se je festivala udeležil, ob enem pa krivdo za incident v celoti naprtil opoziciji in kritikom vlade, saj naj bi bilo to posledica njihovih besed.

Sicer ideološki festival, ki je namenjen razširjanju delavskih vprašanj, sodeluje tudi s sindikati, gibanju, aktivisti, umetniki in delavci v kulturi. Nastaja v soorganizaciji Občine Hrastnik in Javnega zavoda za kulturo, šport, mladino in turizem Hrastnik – KRC Hrastnik ter v sodelovanju z mnogimi podpornik.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki