Kljub prenehanju panike Rusija še vedno v šoku in osramočena pred svetovno javnostjo

Uredništvo

Vir: Pixabay
Po sobotnem šoku, ko je najemniška vojska Wagner okupirala Rostov na Donu z nekaterimi drugimi mestu in se brez večjih težav nemoteno pomaknila na zgolj 200 km od ruske prestolnice Moskve, se zadeve umirjajo. Po posredovanju Putinovega zaveznika, beloruskega predsednika Aleksandra Lukašenka, se je vodja najemniške skupine Jevgenij Prigožin odločil, da se upor ustavi. Sam se je premaknil v Belorusijo, članom skupine Wagner, ki niso bili neposredno vpleteni v upor, pa so ponudili članstvo v ruski vojski.

Kljub umiritvi razmer je Rusija v šoku, saj so Prigožinove sile na ruskem ozemlju z lahkoto prešle nekaj sto kilometrov, brez da bi ruske sile zmogle glede tega karkoli narediti. Rešilo jih je zgolj diplomatsko posredovanje zaveznika in ne obrambne sile. To je pa le eden od indicev, ki kažejo, da je Rusija bistveno šibkejša, kot se je mislilo še pred dvemi leti, ko se je govorilo o ruski nepremeagljivosti.  V Moskvi, kjer so se resno pripravljali na napad, bo ponedeljek ostal dela prost dan, kot je zaradi izrednih razmer bil razglašen v torek.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki