Luka Mesec: Moj odstop lahko pričakujete naslednji teden

Uredništvo

Vir: Luka Mesec Facebook profil
Ob izjavi predstavnikov Levice glede izvolitve novega sveta stranke je koordinator Levice Luka Mesec povedal, da bo ponudil odstop od vodenja, kar pomeni, da v naslednjem mandatu ne bo več njen koordinator. "Moj odstop lahko pričakujete naslednji teden," je pojasnil.

Koordinator Levice v rezultatih nedavnega volilnega kongresa stranke “vidi določeno nezaupnico”. Kot je dejal, je zato “edino korektno”, da na mizo da vprašanje, ali se člani sveta stranke strinjajo, da jo še vodi kot koordinator.

V novi svet stranke je bilo na kongresu od 25 voljenih članov v svet stranke izvoljenih 15 iz t. i. levega krila, kot je poslanec Miha Kordiš poimenoval strujo članstva, ki je kritična do aktualnega vodenja stranke. Meni, da je šla stranka preveč proti sredini in da se mora vrniti na levico. Ravno Kordiš je dobil največ glasov članov stranke.

“Glede na rezultat volitev na kongresu bom ponudil, da stranke ne vodim več, se pravi, da v naslednjem mandatu ne bom več koordinator,” je dejal Mesec v današnji izjavi za medije.

Še pred konstituiranjem novega sveta se bodo “z levim krilom pogovarjali, kako doseči kompromis v stranki, temeljni dogovor pri tem pa je, kdo je primeren vodja stranke,” pravi Mesec.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki