Manchester City premagal Inter

Uredništvo

Vir: Twitter.
Manchester City je pod Pepom Guardiolo z 1:0 v finalu lige prvakov v Istanbulu premagal Inter in s tem prvič v zgodovini postal evropski prvak. V 68. minuti dvoboja je zmagoviti zadetek dosegel Španec Rodri, poroča Siol.

Inter naj bi zapravil več možnosti za izenačenje. Nazadnje je bil najboljši v Evropi leta 2010 s trojno krono. Letos pa je to dosegel Manchester City. Letošnjim prvakom je pokal podelil predsednik Uefe Aleksander Čeferin.

Na istanbulskem stadionu Atatürk bi moral finale lige prvakov sicer potekati že leta 2020, a so ga zaradi pandemije prenesli na Portugalsko.

Spodaj si lahko ogledate vse prvake od leta 1956.

https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1667656132490584064?s=20
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki