Ministrica vodstvo RTV Slovenija pozvala k odstopu. Urbanija: To je pritisk.
Ministrica za kulturo Asta Vrečko je ob torkovi zaostritvi stavkovnih dejavnosti na RTV Slovenija ocenila, da to priča o resnosti razmer v zavodu. Ker RTV po njeni oceni tako ne more opravljati svojega poslanstva, je vodstvo pozvala k odstopu.
"To je še eden v vrsti nedopustnih pritiskov na avtonomijo tega zavoda," se je na poziv ministrice za kulturo k temu, naj vodstvo RTV-ja odstopi, odzval v. d. direktorja Televizije Slovenija Uroš Urbanija. "Prav vlada Roberta Goloba se sooča s številnimi stavkami, protesti, pa v tej analogiji niti ministrica niti celotna vlada še ni odstopila," je dejal v izjavi za javnost.
"Situacija je danes neprimerno boljša, kot je bila pred osmimi meseci, je pa seveda še veliko stvari za postoriti in jih tudi dnevno urejamo," pa se je Urbanija odzval na opozorila stavkajočih, da so razmere na Televiziji Slovenija vse slabše in da sta ogrožena javni interes in novinarska avtonomija.
"Vodstvo ne trdi, da je vse v redu. V javnem zavodu, ki ima takšen obseg zaposlenih, seveda nikoli ne more biti vse v redu. Pomembno je, da se zadeve poskušajo razreševati," pa je dejal odgovorni urednik informativnega programa drugega programa Televizije Slovenija Rajko Gerič, ki od prejšnjega tedna vodi tudi stavkovna pogajanja na strani delodajalca. "Dosega stavkovnega sporazuma bi morala biti v interesu tako vodstva RTV-ja kot Koordinacije novinarskih sindikatov RTV-ja. Upam, da bomo prišli do točke, ko se bomo začeli pogovarjati o rešitvah," je dodal. "Ni pa niti slučajno tako slabo, kot nekateri tukaj slikajo. To lahko govorim kot nekdo, ki je po enajstih letih prišel na RTV in je pred tem 20 let bil na RTV-ju," je še dejal Gerič.
Več o temi v članku: Stavkajoči novinarji in predstavnica vlade vodstvo RTV skupaj pozivajo k odstopu. To odgovarja: novinarji, pridite v službo in delajte, nihče vam nič noče
"To je še eden v vrsti nedopustnih pritiskov na avtonomijo tega zavoda," se je na poziv ministrice za kulturo k temu, naj vodstvo RTV-ja odstopi, odzval v. d. direktorja Televizije Slovenija Uroš Urbanija. "Prav vlada Roberta Goloba se sooča s številnimi stavkami, protesti, pa v tej analogiji niti ministrica niti celotna vlada še ni odstopila," je dejal v izjavi za javnost.
"Situacija je danes neprimerno boljša, kot je bila pred osmimi meseci, je pa seveda še veliko stvari za postoriti in jih tudi dnevno urejamo," pa se je Urbanija odzval na opozorila stavkajočih, da so razmere na Televiziji Slovenija vse slabše in da sta ogrožena javni interes in novinarska avtonomija.
"Vodstvo ne trdi, da je vse v redu. V javnem zavodu, ki ima takšen obseg zaposlenih, seveda nikoli ne more biti vse v redu. Pomembno je, da se zadeve poskušajo razreševati," pa je dejal odgovorni urednik informativnega programa drugega programa Televizije Slovenija Rajko Gerič, ki od prejšnjega tedna vodi tudi stavkovna pogajanja na strani delodajalca. "Dosega stavkovnega sporazuma bi morala biti v interesu tako vodstva RTV-ja kot Koordinacije novinarskih sindikatov RTV-ja. Upam, da bomo prišli do točke, ko se bomo začeli pogovarjati o rešitvah," je dodal. "Ni pa niti slučajno tako slabo, kot nekateri tukaj slikajo. To lahko govorim kot nekdo, ki je po enajstih letih prišel na RTV in je pred tem 20 let bil na RTV-ju," je še dejal Gerič.
Več o temi v članku: Stavkajoči novinarji in predstavnica vlade vodstvo RTV skupaj pozivajo k odstopu. To odgovarja: novinarji, pridite v službo in delajte, nihče vam nič noče
Povezani članki
Zadnje objave
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Sonatine
Tožiti in tožariti zaradi pritisko klavske vnukinje Aste na vse strani. Ta odurna babura, polna sovraštva do Slovencev in slovenstva, mora biti odstopljena.
Markec
Potrebno bo ustvariti malo pritiska, da Ministrica za kulturo poda svoj odstop. Očitno razume samo jezik nasilja, izsiljevanja in potvarjanja dejstev. Če so dejstva drugačna od njenih ozkih pogledov, toliko slabše za dejstva.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.