Ministrica vodstvo RTV Slovenija pozvala k odstopu. Urbanija: To je pritisk.

Uredništvo

Foto: Tomo Strle, Domovina
Ministrica za kulturo Asta Vrečko je ob torkovi zaostritvi stavkovnih dejavnosti na RTV Slovenija ocenila, da to priča o resnosti razmer v zavodu. Ker RTV po njeni oceni tako ne more opravljati svojega poslanstva, je vodstvo pozvala k odstopu.

"To je še eden v vrsti nedopustnih pritiskov na avtonomijo tega zavoda," se je na poziv ministrice za kulturo k temu, naj vodstvo RTV-ja odstopi, odzval v. d. direktorja Televizije Slovenija Uroš Urbanija"Prav vlada Roberta Goloba se sooča s številnimi stavkami, protesti, pa v tej analogiji niti ministrica niti celotna vlada še ni odstopila," je dejal v izjavi za javnost.

"Situacija je danes neprimerno boljša, kot je bila pred osmimi meseci, je pa seveda še veliko stvari za postoriti in jih tudi dnevno urejamo," pa se je Urbanija odzval na opozorila stavkajočih, da so razmere na Televiziji Slovenija vse slabše in da sta ogrožena javni interes in novinarska avtonomija.

"Vodstvo ne trdi, da je vse v redu. V javnem zavodu, ki ima takšen obseg zaposlenih, seveda nikoli ne more biti vse v redu. Pomembno je, da se zadeve poskušajo razreševati," pa je dejal odgovorni urednik informativnega programa drugega programa Televizije Slovenija Rajko Gerič, ki od prejšnjega tedna vodi tudi stavkovna pogajanja na strani delodajalca. "Dosega stavkovnega sporazuma bi morala biti v interesu tako vodstva RTV-ja kot Koordinacije novinarskih sindikatov RTV-ja. Upam, da bomo prišli do točke, ko se bomo začeli pogovarjati o rešitvah," je dodal. "Ni pa niti slučajno tako slabo, kot nekateri tukaj slikajo. To lahko govorim kot nekdo, ki je po enajstih letih prišel na RTV in je pred tem 20 let bil na RTV-ju," je še dejal Gerič.

Več o temi v članku: Stavkajoči novinarji in predstavnica vlade vodstvo RTV skupaj pozivajo k odstopu. To odgovarja: novinarji, pridite v službo in delajte, nihče vam nič noče 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki