Na vrhu Nata v Litvi Ukrajini manj popuščanja, kot bi si želela
Danes se je v litovski prestolnici Vilni začel dvodnevni vrh članic zveze NATO. Namenjen je vojni v Ukrajini, udeleženci pa so najvišji predstavniki članic, vključno z ameriškim predsednikom Joejem Bidnom.
Osrednja tema je vojna v Ukrajini, v tem kontekstu pa pristop Ukrajine k zavezništvu. Ta sicer v nasprotju z izraženimi pričakovanji ukrajinskega predsednika Volodimijra Zelenskega po vsej verjetnosti na bo tako popustljiv glede pogojev vstopa. Medtem ko Zelenski pričakuje že povabilo v zavezništvo, bodo olajšave najverjetneje bistveno manj blagohotne, četudi je cilj vseh končno članstvo Ukrajine v Natu. Prevladujoče mnenje, ki mu sledi tudi Slovenija, je to, da bo Ukrajina sprejeta v zavezništvo šele po koncu vojne.
Slovenski premier Robert Golob, ki se prav tako udeležuje vrha, je vzbudil nekaj pozornosti s tem, da je na prizorišče prišel šepajoč.
Osrednja tema je vojna v Ukrajini, v tem kontekstu pa pristop Ukrajine k zavezništvu. Ta sicer v nasprotju z izraženimi pričakovanji ukrajinskega predsednika Volodimijra Zelenskega po vsej verjetnosti na bo tako popustljiv glede pogojev vstopa. Medtem ko Zelenski pričakuje že povabilo v zavezništvo, bodo olajšave najverjetneje bistveno manj blagohotne, četudi je cilj vseh končno članstvo Ukrajine v Natu. Prevladujoče mnenje, ki mu sledi tudi Slovenija, je to, da bo Ukrajina sprejeta v zavezništvo šele po koncu vojne.
Slovenski premier Robert Golob, ki se prav tako udeležuje vrha, je vzbudil nekaj pozornosti s tem, da je na prizorišče prišel šepajoč.
Povezani članki
Zadnje objave
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj, dober dan vsem.
Seveda - Ukrajino naj kar sprejmejo v Nato,
da se enkrat za vselej Ukrajina znebi - nadlegovanja, gospodarskega izkoriščanja in nasilniškega
kulturo NERUSOV-UKRAJINCEV - zatirajočega DRŽAVNEGA NASILJA,
KI SE VLEČE ŽE OD Petra Velikega iz 18. stol.
- sem.
Od 15.-18. stol so imeli NERUSI-UKRAJINCI-KOZAKI
SVOJO LASTNO DRŽAVO S T.I. HETMANI - Hmelnicki ... .
Nerusi-Ukrajinci naj se NATU
resno zavežejo, da ne bodo po nepotrebnem izzivali Moskva Rusov,
ki naj se pač umaknejo v njih edino pravo domovino
V SREDNJA, ZGORNJA VOLGA MOSKA RUSIJO.
Sploh pa zadnje dni NERUSI-UKRAJINCI
dosegajo pomembne vojaške USPEHE: OSVOJILI
SO E VEČINO OKOLICE Bahmuta,
mredili veliko oslabitev Rusov - tudi drugod.
Vse to je na internetu pod
UKRAIN BAHMUT .... BREAKING NEWS.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 71 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan:
ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokirarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje: za
razvoj pozitivnih vse- slovenskih domoznanskih društev, muzeji “ORLOV” itd
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.