Najemodajalec, ki je zapisal, da oddaja nepremičnino le slovenskim družinam, diskriminiral
Zagovornik načela enakosti je ugotovil diskriminacijo pri oddaji nepremičnin. Eden izmed ponudnikov je namreč v oglasu napisal, da se nepremičnina oddaja le slovenskim družinam.
Po navodilu lastnika nepremičnine je pogoj dodatno vpisala nepremičninska agencija, ki je oglas objavila. Kot je zapisal zagovornik, sta diskriminatorno ravnala tako lastnik nepremičnine, ki je postavil pogoj, kot nepremičninska agencija, ki ga je nekritično zapisala v oglas. S tem je bila možnost najema odvzeta vsem tujcem in vsem, ki nimajo družine, kar pomeni diskriminatorno obravnavo na podlagi osebnih okoliščin državljanstva oziroma etničnega porekla in zakonskega stanu oziroma družinskega statusa, je obrazložil.
Povezani članki
Zadnje objave
Bojan Šoper: Za nas se je vojna začela maja 1990, končala pa oktobra 1991
22. 6. 2026 ob 9:00
Korupcija uspeva, ker jo politika prepogosto ščiti
22. 6. 2026 ob 7:30
Fran Saleški Finžgar je bil v bistvu gospod Hudournik
21. 6. 2026 ob 20:30
Franca Delčnjaka se ne da posnemati
21. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
MEFISTO
Po novem torej ne smem več objaviti v ženitovanjskem oglasu, da želim spoznati mlado, lepo in poskočno ljubiteljico seksa, temveč moram biti zadovoljen z vsem, kar bi se prijavilo na oglas.
Madison
"Razsodba" zagovornika načela enakosti jasno kaže, kam hočejo pripeljati slovensko družbo neokomunistični skrajneži in skrajni lgbt...žnj aktivisti!
Lastnik nepremičnine ne bo več smel suvereno odločati o rabi SVOJE lastnine. Pravila, ki jih je samovoljno določil zagovornik načela enakosti, kršijo čisto vsi najemodajalci, ki v svoj oglas zapišejo, komu so pripravljeni oddati svoje stanovanje.
Kdor napiše, da stanovanje oddaja samskim študentom, ki morajo biti nekadilci ter ne smejo imeti otrok in akvarija, je najmanj petkrat kršil načelo enakosti po Lobniku!
Tak stanodajalec je nameč svoj izbor podnajemnikov "diskriminatorno" skrčil na osnovi spola, zakonskega in družinskega stanu ter osebnih okoliščin izobrazbe, kadilske zasvojenosti in osebne ljubezni do rib!
Najbrž so še hujši kršitelji načela enakosti tisti, ki v oglas zapîšejo število oseb, ki so jim pripravljeni oddati SVOJE stanovanje! Ti diskriminirajo vse zamudnike, ki so se prepozno odzvali na oglas in zato na osnovi osebne okoliščine, da vedno zamujajo, sploh niso prišli v ožji izbor kadidatov za podnajemnike!
Sonatine
Očitno se temu Svetini ne svetika, da je pravica do lastnine sveta. Zdaj bodo očitno še zasebnim lastnikom stanovanj diktirali, komu morajo oddati stanovanje. Ta primer je po moje zrel za ESČP.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.