Nataša Pirc Musar na delovnem kosilu s škofi tudi o možnosti obiska papeža Frančiška

Uredništvo

Foto: Slovenska škofovska konferenca
Škofje s predsednikom Slovenske škofovske konference msgr. dr. Andrejem Sajetom na čelu so danes v Novem mestu na delovnem kosilu gostili predsednico republike Natašo Pirc Musar. Govorili so o različnih temah, med drugim o uspehu mednarodnega medverskega foruma v Kopru pred dvema tednoma in se predsednici zahvalili za njeno udeležbo. Saje je v nagovoru spomnil, da je verska svoboda odražena tudi v delovanju Cerkve.

Druga pomembna tema je bila sprava v slovenskem narodu. Znotraj te je bilo govora o možnosti pokopa pobitih izpod Macesnove Gorice. Poleg tega so govorili tudi o možnosti obiska papeža Frančiška v Sloveniji, kar si želijo vsi udeleženci kosila, predsednico pa so podrobneje seznanili tudi z romskim vprašanjem.

Šlo je za prvi obisk predsednika republike na novomeški nadškofiji.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki