Nataša Pirc Musar za razliko od Pahorja ne bo obeležila dneva spomina na žrtve totalitarnih režimov
Jutri obeležujemo dan spomina na žrtve vseh totalitarnih in avtoritarnih režimov. Datum je izbran simbolično, na dan podpisa sporazuma Ribbentrop - Molotov, ki je predstavljal podlago za začetek druge svetovne vojne, v Evropi ga obeležujemo od leta 2009, v Sloveniji od leta 2012 - po dolgih letih tokrat brez predsednika oz. predsednice republike.
Nataša Pirc Musar je zaradi dopusta namreč odpovedala udeležbo na slovesnosti, ki jo pripravlja Študijski center za narodno spravo. Udeležbo je zaradi drugih obveznosti odpovedala tudi pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan.
Podpredsednica Nove Slovenske zaveze dr. Helena Jaklitsch je za Radio Ognjišče ocenila, da gre za nadaljevanje izkazovanja hrepenenja trenutne oblasti po totalitarni oblasti, kar so spomladi že dokazali z ukinitvijo dneva spomina na žrtve komunističnega nasilja.
Jutri ob 17.45 bodo zato organizatorji obeležitve najprej položili vence k spominski plošči pred ameriškim veleposlaništvom, zaporniškim celicam na Beethovnovi 3 in spomeniku žrtvam vseh vojn na Kongresnem trgu v Ljubljani. Ob 18.30 pa bo v ljubljanski stolnici potekala sv. maša za žrtve vseh totalitarnih in avtoritarnih režimov, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore. Po maši bo akademija in slavnostni nagovor, prof. dr. Mateja Avblja.
Nataša Pirc Musar je zaradi dopusta namreč odpovedala udeležbo na slovesnosti, ki jo pripravlja Študijski center za narodno spravo. Udeležbo je zaradi drugih obveznosti odpovedala tudi pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan.
Podpredsednica Nove Slovenske zaveze dr. Helena Jaklitsch je za Radio Ognjišče ocenila, da gre za nadaljevanje izkazovanja hrepenenja trenutne oblasti po totalitarni oblasti, kar so spomladi že dokazali z ukinitvijo dneva spomina na žrtve komunističnega nasilja.
Jutri ob 17.45 bodo zato organizatorji obeležitve najprej položili vence k spominski plošči pred ameriškim veleposlaništvom, zaporniškim celicam na Beethovnovi 3 in spomeniku žrtvam vseh vojn na Kongresnem trgu v Ljubljani. Ob 18.30 pa bo v ljubljanski stolnici potekala sv. maša za žrtve vseh totalitarnih in avtoritarnih režimov, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore. Po maši bo akademija in slavnostni nagovor, prof. dr. Mateja Avblja.
Povezani članki
Zadnje objave
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Golobov operativec Muženič odhaja v Tacen, na čelo NPU Borut Franca
22. 6. 2026 ob 12:35
Bojan Šoper: Za nas se je vojna začela maja 1990, končala pa oktobra 1991
22. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
10 komentarjev
IgorP
Prav ima predsednica! Dokler bo edini in zveličani politik na desni - JJ - in vsi njegovi podrepniki, glasno priznaval samo žrtve komunizma, je vse skupaj nesmiselno!
P.S: Danes ima JJ idealno priložnost, da se pokloni tudi žrtvam fašizma in nacizma v Sloveniji! Obeležij je precej!
MEFISTO
A se naj pokloni tudi pred tistimi obeležji nad grobovi partizanskih žrtev, ki so jih pospravili vrli komisarji, ki jih je tudi precej?
tohuvabohu
Primerjaš neprimerljivo. Nacisti in fašisti so bili tuji okupatorji, komunisti so pa klali LASTEN narod.
Ljubljana
Edino prav da je ne bo.
Ker bi pokvarila vsako dostojnost obelezitve spomina.
Itak pa iskreni povedal da ne sme zraven.
KOGA MORA LEVICA UBOGAT !!!!!
Ljubljana
A bodo mnogi pametni ljudje se kar in kar upali da bo pusarca predsednica vseh.
JAZ ODLOCNO POVEM DA NIKOLI NE BO MOJA PREDS IN NOCEN DA BI BILA !
IN SEM TUDI VEDEL DA NE BO IN NIKOLI NISEM ZELEL DA BI BILA.
TUD SLUCAJNO NE.
MEFISTO
NPM, upira se, da bi v celoti izpisal njeno ime, ni moja predsednica, zato lahko počne, kar hoče.
Dobrohotno pa ji svetujem, da ničesar ne počne.
Sonatine
Ne pozabimo tudi, da to osebo - predsednico izključno samo Kučanovih "naših", radi gostijo slovenski škofje. S tem so nam povedali vse. Zato trden premislek koga boste katoliki volili. Torej tisti, ki sploh še kaj mislite. Večina jih bo verjetno itak volila Kučana. Ker je Slovenija država največjih bedakov, kar jih premore ta planet. Pa pokvarjencev tudi.
Kugy
Žalostno vendar resnično. Pri koritu si lahko , če si ponovno naš, naš iz tistih prejšnjih časov. Predsednica se mora temu podrejati. Kapital je ostal v rokah oblasti, ki nikoli ni sestopila. Še kar dolgo se je skrivala za demokracijo in evropskimi vrednotami, sedaj pa že javno z vsem svojim napuhom oglasujo, tukaj smo, trdno v sedlu. Podpira nas tudi moderni Evropski globalizam, in mi smo zdraven, svobodni kot v 45, ko se je začela naša slavna pot primerljiva z revolucijo Talibanov. Poznamo te prijetne občutke moči, ko je že nedolžna beseda bila vzrok za discipliniranje, prevzgojo ali pa kar metek v tilnik. Danes ne bo več tako. Denarja imamo dovolj. Hočemo rehabilitacijo tistega herojskega časa, Hocemo nazaj naso zgodovino , ki jo ne bodo vec blatili razni Muzine, predvsem pa hocemo vrnitev naše intelektualne večvrednosti napram konservativni, cerkveni miselnosti, ki jo nove naše sile v EU in svetu vedno bolj prevladujejo. Čas je za skupno pot pod našim neomajnim in vecnim vodstvom. Jim bo uspelo. NE
Igor Ferluga
Ne pozabimo tistega, ki je dal postaviti se vedno edino nenagrobno spominsko ploščo v Sloveniji ( sicer na slovenski teritorij le meji, saj je ograja ambasade se del ameriskega), ki izraža sočutje in spoštovanje do Slovencev, ki so trpeli pod komunizmom in se mu upirali. Moje spoštovanje ambasadorju Josephu Mussomelliju.
Andrej Muren
Seveda se ne bo udeležila te slovesnosti, saj je sama trdno na strani totalitarnega komunističnega režima, ki jo je tudi inštaliral za predsednico republike. Dopust je samo izgovor, če ne bi bila na dopustu ali službeni poti, bi se izmislila kaj tretjega, da ji ne bi bilo treba priti.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.