Nemčija bo za spodbujanje gospodarstva nižala davke
Največje evropsko gospodarstvo stagnira in ne kaže znakov okrevanja po zimski recesiji. Mednarodni denarni sklad je napovedal, da bo Nemčija edino večje razvito gospodarstvo, ki se bo leta 2023 skrčilo.
Vlada nemškega kanclerja Olafa Scholza se je v torek dogovorila o načrtu davčnih olajšav v vrednosti približno 7 milijard evrov na leto za podjetja, da bi oživila največje evropsko gospodarstvo. Program bi razbremenil "mala in srednje velika podjetja", je v izjavi zapisala zvezna vlada.
Načrt predvideva štiriletno znižanje davka od dohodkov pravnih oseb v skupni vrednosti 32 milijard evrov.
Znižanje davkov je del programa v 10 točkah in je namenjeno zagonu gospodarske rasti, hkrati pa zagotovitvi, da se podjetja odločijo za naložbe v Nemčiji, je dejal Scholz. Načrt vključuje premijo za naložbe v varčevanje z energijo, pa tudi spremembe pravil, ki podjetjem olajšajo odpis izgub.
2 komentarja
Andrej Muren
Podobno (znižanje davkov) je naredila tudi že Avstrija. Naši socialistični pametnjakoviči pa so po venezuelskem zgledu davke povišali in še grozijo z novimi povišicami (seveda ne plač in penzij). Ljudje božji, za kakšno vlado ste glasovali lani?
MEFISTO
"Nemčija bo za spodbujanje gospodarstva nižala davke"
Ne razumite tega napačno.
Tako bo ravnala nemška, ne oktruirna Golobova vlada.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.