Nemčija se približuje legalizaciji konoplje, sodniki in policija pa kritični

Uredništvo

Foto: pixabay.com

V Berlinu je v soboto se je med 500 in 600 ljudi zbralo na vsakoletnem shodu Hemp Parade v podporo legalizaciji konoplje, o kateri bo prihajajoči teden odločala nemška vlada pod kanclerjem Olafom Scholzem.


Letošnjega shoda pod sloganom »Konoplja je odlična za mir in okolje« se je udeležilo trikrat manj ljudi v primerjavi s prejšnjimi leti. Udeleženci so pozivali k liberalizaciji zakona o mehkih drogah, kot je marihuana, ter k izboljšanju dostopa do konoplje v zdravstvene namene. Hemp parade dogodki v Nemčiji sicer potekajo že od leta 1997.


Nemška vlada naj bi v kratkem legalizirala konopljo, kot poroča RTVS, pa predlog zakona predvideva dovolitev do 25 gramov konoplje na posameznika in gojenje največ treh rastlin za lastno rabo. Prodaja bi bila omogočena v strogo nadzorovanih klubih za konopljo z mesečno omejitvijo prodaje na 50 gramov na stranko ter z nevtralno embalažo.


Nemško sodniško združenje je do predloga kritično in meni, da bo njegova izvedba težavna ter da ne bo znatno preprečil črnega trga z drogami. Kritična je tudi nemška policija: predstavniki opozarjajo, da bi novi zakon nanje prenesel še večje breme, da je osnutek zakona površen, posledice njegovega izvajanja pa nepredvidljive.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00