Nemir v stranki SD

Uredništvo

Vir: Twitter stranke SD.
Vodja poslancev SD Jani Prednik je z ostro javno kritiko delovanja stranke in njenega vodenja mnoge vidne Socialne demokrate vznejevoljil. Kot pravijo, sedaj ni pravi čas za obračunavanje s predsednico Tanjo Fajon in za vnašanje nemira v stranko.

Prednik odgovarja, da ni obračunaval s predsednico SD, želel je le, da se stranka zazre sama vase in začne poglobljeno govoriti o tem, kako naprej, poroča portal N1.

Po njegovih navedbah so se slovenski socialni demokrati izgubili v tako imenovani politični korektnosti, s čimer so izgubili tako vonj kot okus in barvo ter postali nevidni.

S svojimi besedami je mnoge v stranki močno presenetil in tudi razjezil. Strinjajo se sicer, da z rezultati lanskih volitev SD nikakor ne more biti zadovoljna, da ima resne težave z iskanjem socialdemokratske identitete, da v koaliciji nima želene teže.

Tudi Tanja Fajon verjame, da marsikdo ni zadovoljen s sedanjim položajem stranke in da si vsi v njej želijo preboja, večje vidnosti in večje jasnosti SD. “Zagovarjam pravico vsakogar med nami, da pove svoje mnenje. Smo ’socialni’ in smo ’demokrati’. Modrost pri tem pa je izbrati pravi način in pravi čas,” je dejala za N1. Po njenem prepričanju pa sta tako način kot čas, ki ju je izbral Prednik, neprimerna.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki