Nemir v stranki SD
Vodja poslancev SD Jani Prednik je z ostro javno kritiko delovanja stranke in njenega vodenja mnoge vidne Socialne demokrate vznejevoljil. Kot pravijo, sedaj ni pravi čas za obračunavanje s predsednico Tanjo Fajon in za vnašanje nemira v stranko.
Prednik odgovarja, da ni obračunaval s predsednico SD, želel je le, da se stranka zazre sama vase in začne poglobljeno govoriti o tem, kako naprej, poroča portal N1.
Po njegovih navedbah so se slovenski socialni demokrati izgubili v tako imenovani politični korektnosti, s čimer so izgubili tako vonj kot okus in barvo ter postali nevidni.
S svojimi besedami je mnoge v stranki močno presenetil in tudi razjezil. Strinjajo se sicer, da z rezultati lanskih volitev SD nikakor ne more biti zadovoljna, da ima resne težave z iskanjem socialdemokratske identitete, da v koaliciji nima želene teže.
Tudi Tanja Fajon verjame, da marsikdo ni zadovoljen s sedanjim položajem stranke in da si vsi v njej želijo preboja, večje vidnosti in večje jasnosti SD. “Zagovarjam pravico vsakogar med nami, da pove svoje mnenje. Smo ’socialni’ in smo ’demokrati’. Modrost pri tem pa je izbrati pravi način in pravi čas,” je dejala za N1. Po njenem prepričanju pa sta tako način kot čas, ki ju je izbral Prednik, neprimerna.
Prednik odgovarja, da ni obračunaval s predsednico SD, želel je le, da se stranka zazre sama vase in začne poglobljeno govoriti o tem, kako naprej, poroča portal N1.
Po njegovih navedbah so se slovenski socialni demokrati izgubili v tako imenovani politični korektnosti, s čimer so izgubili tako vonj kot okus in barvo ter postali nevidni.
S svojimi besedami je mnoge v stranki močno presenetil in tudi razjezil. Strinjajo se sicer, da z rezultati lanskih volitev SD nikakor ne more biti zadovoljna, da ima resne težave z iskanjem socialdemokratske identitete, da v koaliciji nima želene teže.
Tudi Tanja Fajon verjame, da marsikdo ni zadovoljen s sedanjim položajem stranke in da si vsi v njej želijo preboja, večje vidnosti in večje jasnosti SD. “Zagovarjam pravico vsakogar med nami, da pove svoje mnenje. Smo ’socialni’ in smo ’demokrati’. Modrost pri tem pa je izbrati pravi način in pravi čas,” je dejala za N1. Po njenem prepričanju pa sta tako način kot čas, ki ju je izbral Prednik, neprimerna.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.