Nemško združenje za prehrano želi omejiti uživanje mesa na zgolj 10 gramov na dan
Nemško združenje za prehrano (DGE) je predlagalo novo zgornjo mejo uživanja mesa na dan. Ljudje naj bi tako na dan zaužili maksimalno 10 gramov mesa na dan.
Zaenkrat gre sicer še za priporočila, a se na različnih mestih že izvajajo. DGE tako že podeljuje certifikate menzam, ki zdravi prehrani dajejo večjo pozornost. Zahteve DGE naj bi v novo prehransko strategijo vključilo tudi nemško ministrstvo za kmetijstvo pod vodstvom Cema Özdemirja.
O načrtu bo vlada sicer glasovala že v tem mesecu. Načrt pa bo po predlogu kmetijskega ministra zaživel najhitreje konec letošnjega leta.
Zaenkrat gre sicer še za priporočila, a se na različnih mestih že izvajajo. DGE tako že podeljuje certifikate menzam, ki zdravi prehrani dajejo večjo pozornost. Zahteve DGE naj bi v novo prehransko strategijo vključilo tudi nemško ministrstvo za kmetijstvo pod vodstvom Cema Özdemirja.
O načrtu bo vlada sicer glasovala že v tem mesecu. Načrt pa bo po predlogu kmetijskega ministra zaživel najhitreje konec letošnjega leta.
Povezani članki
Zadnje objave
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Peter Klepec
Zakaj se v SLO tako pogosto novice "pretvorijo" v svoje nasprotje. Na kratko: LAZ.
DGE je drustvo in kot tako ne more nic omejevati in predpisovati. Neki znanstveniki dajejo samo priporocila in nic vec kot to.
In se najmanj lahko vlada "odloca" kaj bo kdo jedel.
Z distribucijo alarmantnih, senzacionalnih in predvsem neresnicnih novic sami sebi delate medvedjo uslugo.
Občasni
Veseli me, da ni tako črno, kot piše. Bi pa vseeno preveril, če morebiti veste, kako je z državnimi zavodi in njihovimi kuhinjami. Ali lahko vlada omeji porabo mesnih izdelkov v npr. šolah?
Peter Klepec
Malico v solah je treba placat in je opcionalna. Kdor noce, ne je in ne placa. Ni nobenih obveznosti, tudi za solo ne.
Občasni
Najlepša hvala za odgovor. Iz vidika staršev in otrok je malica vsekakor opcijska, čeprav je realno skoraj obvezna, saj jo je težko nadomestiti. Zato me tovrstna priporočila vseeno skrbijo, v kolikor je možnost, da se šolam omeji jedilnik. No, upam, da se ta kaša ne bo pojedla tako vroča, kot se kuha...
Občasni
Človek kar težko verjame, da se vračamo nazaj v čase prohibicij. Me zanima, kaj bo izraz za pretihotapljeno meso, kot je bil moonshine za alkohol v USA...
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.