NLB bo v sklad za obnovo po ujmi prispevala 15 milijonov evrov

Uredništvo

vir foto: NLB.si

NLB bo v sklad za obnovo po ujmi prispeval 15 milijonov evrov. Sklad, ki je sicer še v postopku ustanavljanja, je namenjen podpori pri učinkovitejši sanaciji ter odpravljanju posledic nedavne ujme in predvsem tudi morebitnih prihodnjih ujm. 

Že kmalu po ujmi je NLB sicer prizadetim občinam donirala 4 milijone evrov, NLB Banka Skopje pa je Rdečemu križu Slovenije in raznim drugim organizacijam podarila 60.000 evrov.

V NLB so pripravili tudi ukrepe za pomoč pri okrevanju in oživitvi gospodarstva, med drugim tudi moratorije brez dodatnih stroškov, ugodnejšo posojilno linijo v skupnem znesku 100 milijonov evrov za podjetja, ugodnejša posojila za gospodinjstva in možnost brezplačne predčasne razvezave depozitov, so poudarili v banki.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00