Nova Zelandija kot prva ukinja plastične vrečke za sadje

Uredništvo

Vir foto: pixabay.com
Nova Zelandija je postala prva država na svetu, ki je prepovedala uporabo plastičnih vrečk za sadje in zelenjavo. Ukrep sicer velja že od leta 2019, a je do sedaj veljal le za določene vrste plastičnih vrečk.

Po navedbah novozelandske ministrice za okolje Rachel Brooking Nova Zelandija ustvari preveč plastičnih odpadkov. Kot je še povedala, je bila od prepovedi debelejših vrečk leta 2019 prihranjena več kot milijarda plastičnih vrečk za enkratno uporabo. Razširitev prepovedi na tanjše vrečke pa naj bi letno pripomogla k preprečitvi uporabe dodatnih 150 milijonov tanjših plastičnih vrečk.

Ob prepovedi je ministrica potrošnike pozvala k uporabi vrečk za večkratno uporabo. Kljub vsemu pa bodo v trgovinah še vedno na voljo papirnate vrečke za enkratno uporabo. Iz nekaterih trgovin pa medtem že poročajo o nezadovoljstvu strank. Nova Zelandija je sicer ena izmed vodilnih držav na področju ukrepov pri spopadanju s podnebnimi spremembami.

 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00