NSi dobila večino v komisiji za nadzor javnih financ

Uredništvo

Foto: Klemen Lajevec
Na predlog Gibanja Svoboda so na kolegiju predsednice DZ izglasovali sklep, da se Svoboda začasno odpove dvema mestoma v Komisiji za nadzor javnih financ, ki jih bo zasedla Nova Slovenija in tako po novem v komisiji imela štiri mesta. S tem Nova Slovenija v imenu opozicije prevzema večino v komisiji, medtem ko SDS vanjo še vedno ne želi imenovati svojih članov.

SDS zahteva predsedniško mesto v komisiji. Dokler jim le to ne bo dodeljeno, vanjo ne nameravajo imenovati svojih članov. Komisija za nadzor javnih financ naj bi imela sicer večino s strani opozicije, vendar je zaradi obstrukcije sodelovanja SDS večino v komisiji imela vladna koalicija.

Tako v NSi kot v Svobodi upajo, da je rešitev začasna, v NSi pa tudi ne pristajajo na zamenjavo Jerneja Vrtovca na predsedniškem mestu, saj so z njegovim vodenjem komisije zadovoljni.

Spor se vleče že iz začetka mandata, ko je NSi želela, da si opozicijski stranki razdelita predsedniški mesti v komisijah, ki pripadata opoziciji, SDS pa je glede na razporeditev poslanskih mandatov vodenje obeh komisij želela zase. NSi je nato v dogovoru s koalicijo najprej prevzela vodenje KNJF. Ko zaradi tega SDS ni želela imenovati svojih poslancev v nobeno izmed komisij, so prevzeli vodenje tudi KNOVS za čas, dokler ne dosežejo dogovora znotraj opozicije, ki pa trenutno ni na vidiku.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki