NSi dobila večino v komisiji za nadzor javnih financ
Na predlog Gibanja Svoboda so na kolegiju predsednice DZ izglasovali sklep, da se Svoboda začasno odpove dvema mestoma v Komisiji za nadzor javnih financ, ki jih bo zasedla Nova Slovenija in tako po novem v komisiji imela štiri mesta. S tem Nova Slovenija v imenu opozicije prevzema večino v komisiji, medtem ko SDS vanjo še vedno ne želi imenovati svojih članov.
SDS zahteva predsedniško mesto v komisiji. Dokler jim le to ne bo dodeljeno, vanjo ne nameravajo imenovati svojih članov. Komisija za nadzor javnih financ naj bi imela sicer večino s strani opozicije, vendar je zaradi obstrukcije sodelovanja SDS večino v komisiji imela vladna koalicija.
Tako v NSi kot v Svobodi upajo, da je rešitev začasna, v NSi pa tudi ne pristajajo na zamenjavo Jerneja Vrtovca na predsedniškem mestu, saj so z njegovim vodenjem komisije zadovoljni.
Spor se vleče že iz začetka mandata, ko je NSi želela, da si opozicijski stranki razdelita predsedniški mesti v komisijah, ki pripadata opoziciji, SDS pa je glede na razporeditev poslanskih mandatov vodenje obeh komisij želela zase. NSi je nato v dogovoru s koalicijo najprej prevzela vodenje KNJF. Ko zaradi tega SDS ni želela imenovati svojih poslancev v nobeno izmed komisij, so prevzeli vodenje tudi KNOVS za čas, dokler ne dosežejo dogovora znotraj opozicije, ki pa trenutno ni na vidiku.
SDS zahteva predsedniško mesto v komisiji. Dokler jim le to ne bo dodeljeno, vanjo ne nameravajo imenovati svojih članov. Komisija za nadzor javnih financ naj bi imela sicer večino s strani opozicije, vendar je zaradi obstrukcije sodelovanja SDS večino v komisiji imela vladna koalicija.
Tako v NSi kot v Svobodi upajo, da je rešitev začasna, v NSi pa tudi ne pristajajo na zamenjavo Jerneja Vrtovca na predsedniškem mestu, saj so z njegovim vodenjem komisije zadovoljni.
Spor se vleče že iz začetka mandata, ko je NSi želela, da si opozicijski stranki razdelita predsedniški mesti v komisijah, ki pripadata opoziciji, SDS pa je glede na razporeditev poslanskih mandatov vodenje obeh komisij želela zase. NSi je nato v dogovoru s koalicijo najprej prevzela vodenje KNJF. Ko zaradi tega SDS ni želela imenovati svojih poslancev v nobeno izmed komisij, so prevzeli vodenje tudi KNOVS za čas, dokler ne dosežejo dogovora znotraj opozicije, ki pa trenutno ni na vidiku.
Povezani članki
Zadnje objave
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
Realist
Od te vlade nas bo še dolgo bolela glava?! V enem letu samo rušenje niti enega pametnega projekta.
MEFISTO
Nič novega!
Koalicija bo nadzorovala koalicijo, torej samo sebe.
Ali gre lahko Nova Slovenija še nižje?
Mojemnenje
NSi-krščanski demokrati.
Od krščanski je ostal samo še 'K'. Pa še ta pomeni 'kravje kupčije'
Andrej Muren
SDS kot večja opozicijska stranka bi morala voditi Komisijo za nadzor javnih financ, NSi kot manjša pa KNJF. Vse drugačne ureditve niso poštene.
Peter Klepec
Ne nujno, vazno, da je to v rokah opozicije. Ce se slepo drzis %, je lahko kontraproduktivno. Primer: v Nemciji so zeleni dobili dovolj %, da sedaj « vodijo » pomembne odlicitve. Ki pa so zaradi dogmaticne orientacije zelenih v smislu spreminjanja naravnih fizikalnih zakonov.
mopsen
Ne žalujem za temi kolaboranti in karieristi , ne žalujem za lažnivci in kameleoni iz Nsi,da se vsiljujejo rdečim pavijanom... žal mi je Reberšaka, ki bo kmalu,upam, prestopli v SDS.
Sonatine
Tole si raje preberite - več razkritega kot v Domovini: ttps://spletnicasopis.eu/2023/04/07/dz-neverjetni-zapleti-zaradi-goljufanja-svobode-sd-in-levice-ki-se-bojijo-nadzora-sds/amp/ In ni res, da je samo važno, da je opozicija: ne more palček pobasati vse, kot je to storila NSi in izvedla čisto, pokvarjeno krajo. Ima pa zato Vatovec višjo plačo. Kar je glavno, a ne.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.