NSi poziva k umiritvi razmer: Na napačen način se odpira najbolj boleča poglavja polpretekle zgodovine
Na zaostreno politično situacijo v zadnjih dneh so se odzvali tudi v opozicijski Novi Sloveniji. Zapisali so, da se splošno vzdušje v državi zaostruje, posamezna dejanja vlade in nekatere nepremišljene izjave na družbenih omrežjih pa situacijo še dodatno razvnemajo. "Tudi pozivi k nasilju, celo državljanski vojni so povsem neprimerni in ne prispevajo k umiritvi situacije. Odgovorni politiki bi se morali zavedati teže posledic takšnih pozivov in bi se jih morali vzdržati."
Po njihovem mnenju je treba stopiti korak nazaj in prispevati k umiritvi razmer. "Rane naše polpretekle zgodovine so globoke in boleče. Naloga odgovorne politike je, da te rane zaceli in ljudi združuje ter pomirja. Kot kaže, se največja vladna stranka in stranke koalicije ne zavedajo svoje odgovornosti in posledic svojih nepretehtanih odločitev."
Ukinitev muzeja slovenske osamosvojitve in izbris spominskega dneva na žrtve komunizma sta po mnenju Nove Slovenije napačni odločitvi, ki nas oddaljujejo od narodne sprave, pomiritve in mirnega sobivanja. "S takimi enostranskimi in nepremišljenimi dejanji se žal na napačen način ponovno odpira najbolj boleča poglavja naše polpretekle zgodovine," so še zapisali.
Po njihovem mnenju je treba stopiti korak nazaj in prispevati k umiritvi razmer. "Rane naše polpretekle zgodovine so globoke in boleče. Naloga odgovorne politike je, da te rane zaceli in ljudi združuje ter pomirja. Kot kaže, se največja vladna stranka in stranke koalicije ne zavedajo svoje odgovornosti in posledic svojih nepretehtanih odločitev."
Ukinitev muzeja slovenske osamosvojitve in izbris spominskega dneva na žrtve komunizma sta po mnenju Nove Slovenije napačni odločitvi, ki nas oddaljujejo od narodne sprave, pomiritve in mirnega sobivanja. "S takimi enostranskimi in nepremišljenimi dejanji se žal na napačen način ponovno odpira najbolj boleča poglavja naše polpretekle zgodovine," so še zapisali.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Andrej Muren
Koga hoče umiriti NSI? Ali levake, ki sedaj razgrajajo ali pozivajo SDS k molku? To je bistvena razlika. Če golobovci ne bi naredili tistega, kar ravnokar so, ne bi bilo v državi nobenega kravala.
MEFISTO
NSi hoče umiriti le SDS.
Koalicija je nedotakljiva.
helena_3
Kakšno POZIVANJE k državljanski vojni?
Jaz Janševega tvita nisem tako razumela.
Če pa se v NSi pridružujete sprevračanju besed, ki se jih poslužuje leva politična opcija, pa Bog z vami!
helena_3
Aja, še to: razmere se bodo hitro umirile, ko bo komunistična stran priznala zločine in ponudila roko sprave - ki bo tudi sprejeta, ne tako, kot to počne neka ministrica Duh. In ko se bo nehalo žaliti vse, ki se imamo za verne. Ko bo priznano, da se je Slovenija osamosvojila 1991 in ne 1945. Ko se bo nehalo groziti s smrtjo politikom, ki niso naša opcija. Z rdečo barvo polivati mize pred parlamentom, obešati lutke z identiteto politikov - in še bi lahko naštevala. Ko bodo vladajoči prisluhnili državljanom in začeli delati njim v dobro, namesto da hodijo na Čebine in prepevajo na levičarskih proslavah in hodijo na dopust, medtem ko delo čaka! Pa saj nismo neumni. NSi!!
Sonatine
Če Gol9bnjak misli, da bodo uspešno restavrirali komunizem in kipe klavca postavljali po državi, se krepko motijo. Netijo ogenj, da bi zakrivali lastne nesposobnosti, a se ne zavedajo, da netijo požar, ki bo terjal dejanske žrtve. Ti kljukci netijo državljansko vojno. In jo bodo, če se to ne preneha, verjetno tudi dobili. Upam, da se vse politične opcije, tudi NSI, zavedajo, da to kar počne Golob, ni več hec. Smo na resni točki preloma. In tistih Titovih kipov ne na Brdu ne nikjer drugjer NE BO.
DOVOLJ JE!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.