NSi prispevala podpise, parlamentarna preiskava za kanal C0 se lahko ustanovi

Uredništvo

Foto: Matija Sušnik, dz-rs.si
V poslanski skupini SDS so dobili dovolj podpisov za zahtevo za odreditev parlamentarne preiskave o ugotavljanju zlorab in nezakonitosti pri gradnji povezovalnega kanala C0, saj so se jim pridružili tudi v NSi. Preiskovalna komisija bo tako lahko ustanovljena.

Poslanka Anja Bah Žibert je danes pred mediji ponovila, da je pravica do pitne vode v Sloveniji od leta 2016 ustavno zaščitena. "Zato nihče v tej državi ne sme imeti pravice, da to veliko in pomembno dobrino, nenadomestljivo dobrino, kakorkoli ogroža. Tudi župan Janković ne. Gre za ekološko nasilje, ekološki kriminal," je dejala.

Poslanka je opozorila tudi na to, da je bila leta 2019 sklicana seja DZ, na kateri so bili sprejeti nekateri zavezujoči sklepi, ki se danes ne spoštujejo. Med njimi je tudi sklep, naj se projekt ustavi, dokler ne bo presoje vpliva na okolje. Prav tako je bilo sprejeto, da je treba zagotoviti potrebno dokumentacijo, ki je projekt še vedno nima, tudi okoljevarstveno soglasje. Sprejeto je bilo še, da se mora spoštovati ustavo, ki govori tako o zaščiti pitne vode kot lastnine, v katero se ne more posegati.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki