Ob desetletnici hrvaškega vstopa v EU na meji srečanje Pahorja in Jadranke Kosor

S 1. januarjem letos je postala Hrvaška članica območja z evrom in schengna, pred točno desetimi leti, 1. julija 2013, pa se je pridružila Evropski uniji (EU).
Bivši predsednik Slovenije Borut Pahor in bivša predsednica hrvaške vlade Jadranka Kosor sta se ob tej priložnosti srečala v Metliki, na posebni prireditvi ob obletnici hrvaškega članstva v EU. Točno ob dvanajsti uri sta se srečala na sredini mejnega mostu.
Ko sta bila Pahor in Kosorjeva premierja svojih držav, sta leta 2009 podpisal arbitražni sporazum, leta 2010 pa zagnala proces Brdo Brioni.
https://twitter.com/BorutPahor/status/1675099339293704193?s=20
Povezani članki
Zadnje objave
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
korosec.france
Borut, živiš delno v iluzijah in predvsem si bil v času priprav na "Piranski zaliv " pod komando CK KPS Lažgoše. Nismo pozabili. Na vašem zgorovanju na Tromostovju ni bilo ne na odru, ne v množici vaših pristašev niti ene same samcate slovenske zastave. Zmagali ste, to sam veš zakaj in kako. In zajebali ste Piranski zaliv in zafukali ste arbitražni sporazum, dokončen pečat je zadevi zadala še banda okoli Egjavca.
Po domače povedano, zadeva je natanko tam kjer je bila, v črni hrvaški kosmati požrtni riti.
Dokončal si samo delo povojnih Kardeljevih kriminalkomunistov in nič več.
Lahko bi bilo najmanj Istra do Mirne Slovenska, absolutno pa do Savudrije po mejah občine Piran, če bi odločali in politiko peljali drugo in tretjerazredni Slovenci, sami fašisti in izdajalci torej.
Vi ste pač zmagovalci in gospodarji hej brigne Slovenije in lahko delate kar hočete in , če zafukate karkoli to ne pomeni, da ste zjebali stvar v nulo ampak je to Vaše zmagoslavje.
Menda sem pojasnil dovolj zakaj sem prepričan, da živiš, Borut Pahor v iluziji in, da s Kosorjevo proslavljaš slovenske usrano pirove zmage ponižanja in sramote.
Ne da se vas razumeti, Majskih hroščev 1945; revolucionarje še do neke mere, vas pa ne.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.